Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Postępy prac remontowych nad zalewem

W roku ubiegłym zalew uzyskał dofinansowanie za projekt pn. "Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego".
Postępy prac remontowych nad zalewem

Prace nad długo wyczekiwanym przez mieszkańców remontem zalewu ruszyły pełną praca i już widać ich postępy. Jak zagospodarowana zostanie infrastruktura zamojskiego zalewu informuje dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens.

POSŁUCHAJ

Zalew jest placem budowlanym, a na terenie obiektu znajdują się maszyny i sprzęt budowlany. Nad zalewem drogi, które będą stanowić docelowe ścieżki pieszo - rowerowe są rozkopane. Na placu znajdują się góry ziemi i piachu oraz setki metrów kabli, które posłużą do podłączenia przyłączy elektronicznych. O pracach jakie już zostały wykonane i aktualnie są prowadzone informuje Mateusz Ferens.

POSŁUCHAJ

Zbiornik jest częściowo uzupełniony wodą, a z zasypu sztucznie utworzonej wyspy korzystają dziko żyjące ptaki. Wiele osób w okresie jesiennym lubi spacerować , czy biegać wokół zalewu. Jednak ze względu na bezpieczeństwo przebywanie nad zalewem jest zabronione i grozi mandatem.
 
POSŁUCHAJ

Postęp prac budowlanych widać gołym okiem. Znajdujące się do niedawna magazyny, szatnie, prysznice, budynek gastronomii oraz pomieszczenia dla ratowników wodnych zostały już wyburzone. Całym projektem zagospodarowania przestrzennego wokół zalewu zajmuje się Wydział Inwestycji Miejskich w Zamościu.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa