Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

XXXI Powiatowy Konkurs o Ziemi Biłgorajskiej

14 grudnia 2020 r.  został rozstrzygnięty  Powiatowy Konkurs o Ziemi Biłgorajskiej, który różnił się znacznie od wcześniejszych edycji, podczas których uczestnicy prezentowali swoją wiedzę o powiecie biłgorajskim.
XXXI Powiatowy Konkurs o Ziemi Biłgorajskiej

Tegoroczny konkurs  odkrył umiejętności, zdolności i talenty uczestników.  Uczniowie młodszych klas szkół podstawowych wykonywali prace plastyczne pod hasłem „Piękno Ziemi Biłgorajskiej”, a uczniowie klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych prezentację multimedialną nt. „Walory przyrodniczo-kulturowe Ziemi Biłgorajskiej”.

Celem konkursu było: pokazanie w atrakcyjny sposób walorów kulturowych i przyrodniczych Ziemi Biłgorajskiej, rozwijanie zainteresowań krajoznawczo-turystycznych, regionalno-patriotycznych, historycznych i przyrodniczych,  doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcji informacji, rozwijanie zamiłowań plastycznych, talentów i pasji uczniów, inspirowanie  do kreatywności i inwencji twórczej. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy gratulują uczniom i ich opiekunom.

Organizacja konkursu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i Wójta Gminy Biłgoraj. Współorganizatorami konkursu byli Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Biłgoraju i Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej.

Oceny 20  prac plastycznych dokonała Komisja Konkursowa w składzie: Zofia Bielak, dyrektor SP w Dereźni, Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Maria Kawalec, przedstawiciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju. Głównym kryterium oceny była  zgodność z tematem konkursu. Ponadto  twórcze i oryginalne podejście do tematu, estetyka pracy oraz poziom artystyczny.

Nagrodzono prace następujących uczniów:

I miejsce: Szymon Nowiński, Magdalena Hałajko, Anna Klucha ze  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu – opiekun Halina Barska; Laura Rapa ze Szkoły Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej – opiekun Marta Rapa.

II miejsce: Kamila Kołodziej ze Szkoły Podstawowej w Korczowie – opiekun Dorota Lisiecka; Maja Łokaj  z Publicznej  Szkoły  Podstawowej  im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym – opiekun Beata Hacia; Liliana Wasąg  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju – opiekun  Anna Wołoszyn.

III miejsce: Michał  Wasyluk, Magdalena Knap ze Szkoły  Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym – opiekun Grażyna Rymarz; Martyna Kaczor ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju – opiekun Urszula Olczyńska; Hubert Krajewski  ze Szkoły Podstawowej im. Papieża  Jana Pawła II w Dereźni Solskiej – opiekun Anna Rębacz.

Wyróżnienie: Nikola  Lipiec  z  Publicznej Szkoły  Podstawowej  im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym – opiekun Anna Lipiec; Marcelina Knap ze Szkoły  Podstawowej  nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju – opiekun Renata Martyka; Izabela Pogorzelec ze Szkoły Podstawowej  nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju – opiekun Danuta Kutryn; Marcin Kołpa  ze Szkoły  Podstawowej  im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej – opiekun  Anna Rębacz.

Na konkurs wpłynęło 26 prezentacji multimedialnych, 18 w kategorii  uczniów szkoły podstawowej i 8  w kategorii  uczniów szkół ponadpodstawowych.

Prezentacje  oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Marian Kurzyna, prezes Oddziału PTTK w Biłgoraju, Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Tomasz Brytan, przedstawiciel Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Komisja Konkursowa oceniała wartość merytoryczną pracy,  prezentację  tematu w sposób interesujący i „przyciągający uwagę” oraz  techniczną stronę pracy.

Wyniki w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych:

I miejsce: Hubert Bzdyra (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju – opiekun Marzena Paszko).

II miejsce: Beata Pawlicha (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – opiekun Beata Pieczonka);  Anna Ohirko (Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – opiekun Dariusz Pyzio).

III miejsce: Aleksandra Pintal (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju – opiekun Marzena Paszko).

Wyróżnienie: Ewelina Nakapała (Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – opiekun Dariusz Pyzio);

Natalia Swacha (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – opiekun  Beata Pieczonka).

Wyniki w kategorii uczniów szkół podstawowych:

I miejsce: Agnieszka Żuk (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju – opiekun Danuta Kutryn);

Klaudia Antosz (Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej – opiekun Małgorzata Palikot); Jakub Zyń (Szkoła Podstawowa w Korczowie – opiekun  Dorota Lisiecka).

II miejsce: Oliwia Łokaj (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnymn – opiekun Beata Hacia);  Alicja Kaziród (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu – opiekun Tomasz Żuk);  Aleksandra Chyl (Szkoła Podstawowa w Smólsku Dużym – opiekun Danuta Kutryn).

III miejsce: Ilona Jaskowska, Kamila Różańska (Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej – opiekun Małgorzata Palikot), Mateusz Typko (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju – opiekun Alicja Typko).

Wyróżnienie: Karolina Kubatek (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju – opiekun Małgorzata Kubatek);
Szymon Rudnicki (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju – opiekun Danuta Kutryn); Aleksandra Mełges (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju – opiekun Edyta Borowiec i Ewa Iwańczyk).

/Inf. nadesłana/



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach Autor komentarza: Silwa Treść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy. Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06 Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.