Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Stadion doczeka się remontu

Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji wciąż się rozwija, dzięki czemu lepsze warunki do trenowania ma społeczność sportowa.
Stadion doczeka się remontu

Miasto Zamość zgłosiło obiekty sportowe OSiR do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu", który finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dlatego modernizacji podlegają obiekty sportowe przy ul. Królowej Jadwigi 8 tj.: stadion, nawierzchnia hali widowiskowo – sportowej oraz budynek sanitarno– szatniowy. W dalszym etapie prac na terenie OSiR planowane jest także wybudowanie nowoczesnego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, które będzie zadaszone.

W ramach jednego z etapów, którym jest modernizacja stadionu projekt budowlany wykonała firma Vitaro sp. z o.o. Protokół odbioru dokumentów został podpisany 3 grudnia, a po otrzymaniu koncepcji, Ośrodek Sportu i Rekreacji złożył wniosek w Urzędzie Miasta Zamość o aktualizację pozwolenia na budowę. Projekt budowlany zostanie przekazany do Prezydenta Miasta Zamość, który zapozna się z jego założeniami i zgłosi ewentualne uwagi. Dyrektor zamojskiego OSiR, Mateusz Ferens powiedział, że przebudowa stadionu służyć będzie szerokiemu środowisku sportowemu.

POSŁUCHAJ

Modernizacja stadionu to ważna inwestycja, bo na co dzień z obiektu korzystają nie tylko piłkarze Hetmana Zamość, ale także lekkoatleci czy łucznicy KS Agros Zamość, a także uczniowie szkol. Ponadto na stadionie rozgrywane są nie tylko mecze piłkarskie, ale również w ramach współzawodnictwa sportowego odbywają się różnego rodzaju zawody sportowe jak: Czwartki Lekkoatletyczne, biegi, czy Mistrzostwa Polski.

Aby stadion był zgodny z oczekiwaniami zawodników i trenerów klubowych na spotkaniach dotyczących projektu obecni byli przedstawiciele klubów sportowych. W najbliższym czasie, zarówno sam projekt jak i jego założenia zostaną podane do publicznej wiadomości. Pierwsza prezentacja projektu odbędzie się podczas planowanego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Miasta Zamość w styczniu przyszłego roku.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia