Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Menstyl

VII Orszak Trzech Króli w Zamościu

Wczoraj (06.01.2021 r.) obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego
VII Orszak Trzech Króli w Zamościu

Autor: Janek Cios, Życie Zamościa

Wczoraj (06.01.2021 r.) obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego. Mszą świętą o godzinie 10.30 w parafii pw. Świętego Krzyża w Zamościu zainaugurowano VII Orszak Trzech Króli. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp. Marian Rojek ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

POSŁUCHAJ

W kazaniu ks. biskup wspomniał jak we Francji obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego oraz jakie zwyczaje jej towarzyszą. Odniósł się również do darów które otrzymał Jezus od trzech mędrców ze Wschodu. Przypomnijmy, są to: złoto, kadzidło i mirra.

POSŁUCHAJ

Po zakończeniu Mszy św. na schodach kościoła odbyła się scena biblijna „Narodzenie Zbawiciela”. Pokłon Dzieciątku Jezus oddali Trzej Królowie i uczestnicy Orszaku. Święta Rodzina wyruszyła samochodem „królewskim” na ulice i place Zamościa odwiedzając zamojskie szpitale i parafie. Na Rynku Wielkim oddano salwę honorową na cześć Narodzenia Zbawiciela. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Fot. Janek Cios, Życie Zamościa



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PielgrzymTreść komentarza: O miłosierdzie boże nad Polską. O skuteczna obronę polskich granic. O pokój w Polsce, na Ukrainie I na całym świecie. Za ks.prymasa polski. Amen.Data dodania komentarza: 10.09.2025, 22:55Źródło komentarza: 4.04.2017 parafia pw. św. Brata Alberta w ZamościuAutor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"Autor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Pani Małgosia to nasz skarb narodowy!Data dodania komentarza: 25.07.2025, 16:48Źródło komentarza: Małgorzata FarionAutor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024