Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Menstyl

Ferie w mundurze WOT

Trwa szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”.
Ferie w mundurze WOT

Autor: fot. 2 LBOT

67 ochotników z województwa lubelskiego właśnie w taki sposób postanowili spędzić czas wolny od nauki. O tym, co lubelscy Terytorialsi przygotowali na czas ferii zimowych mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

POSŁUCHAJ

Dostosowanie terminu szkolenia podstawowego do przerwy w nauce, nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. To intensywne szkolenie mające na celu przekazanie kandydatom do Terytorialnej Służby Wojskowej podstawowej wiedzy wojskowej. Warto dodać, że cały cykl szkolenia terytorialsów trwa w sumie 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: szkolenia indywidualne, specjalistyczne i zgrywające.

W najbliższym czasie planowane są cztery szkolenia podstawowe, dodaje kpt. Damian Stanula.

POSŁUCHAJ

W jaki sposób można zgłosić się do Terytorialsów?

POSŁUCHAJ

Innym sposobem jest możliwość skorzystania z pomocy rekruterów 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kontakty dostępne są na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze