Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Wirtualny bieg "Mamy serce w jednym rytmie"

W miesiącu lutym świętować będziemy Dzień Zakochanych, Walentynki. Dzień 14 lutego kojarzymy z sercem i słusznie, bo w tym wlanie dniu obchodzić będziemy także Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Wszyscy, którzy chciałyby pomoc osobom z wrodzonymi serca mogą je wesprzeć, biorąc udział w biegu. pn "Mamy serce w jednym rytmie".
Wirtualny bieg "Mamy serce w jednym rytmie"

To właśnie dzięki wysiłkowi fizycznemu jak: marsz z kijami nordic walking, bieg, jazda na rowerze, czy pływanie nasze serce jest zdrowsze, a my sami czujemy się lepiej. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie ponieważ krew jest aktywnie przepompowywana do serca, co zwiększa sprawność skurczową i rozkurczową serca jako pompy. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia napięcia i poprawy przepływu w naczyniach krwionośnych, co reguluje ciśnienie tętnicze. Serce lubi wysiłek dynamiczny, a my dbając o własne zdrowie możemy pomóc także innym biorąc udział w wirtualnym biegu, który zaplanowano w dn.13-14 lutego na dystansach: 700, 7000 i 70000 metrów. Organizatorem biegu jest Fundacja Mamy Serce, która zajmuje się pomocą tym, którzy każdego dnia walczą o odzyskanie spokojnego zdrowego rytmu serca.

POSŁUCHAJ


Jaki jest główny cel biegu?
POSŁUCHAJ


Bieg adresowany jest do wszystkich.
POSŁUCHAJ


Dystanse biegowe nie są przypadkowe.
POSŁUCHAJ

Krystyna Kornacka dodała, że dystanse można pokonać indywidualnie, z rodziną lub zespołowo.

POSŁUCHAJ


Zapisy można zgłaszać elektronicznie do 10 lutego , a przebyty dystans można przebiec za pomocą dowolnej aplikacji. Wyniki pokonanego dystansu należy przesłać za pomocą zdjęcia.

POSŁUCHAJ


Bieg zaplanowano w dn.13-14 lutego na wybranym przez siebie dystansie, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.
POSŁUCHAJ


14 luty to Światowy Dzień Wiedzy o Wadach Serca. Poprzez bieg i inne aktywności fizyczne propagujmy, więc zdrowy styl życia.


Szczegóły na temat biegu [kliknij]
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze