Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Wirtualny bieg "Mamy serce w jednym rytmie"

W miesiącu lutym świętować będziemy Dzień Zakochanych, Walentynki. Dzień 14 lutego kojarzymy z sercem i słusznie, bo w tym wlanie dniu obchodzić będziemy także Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Wszyscy, którzy chciałyby pomoc osobom z wrodzonymi serca mogą je wesprzeć, biorąc udział w biegu. pn "Mamy serce w jednym rytmie".
Wirtualny bieg "Mamy serce w jednym rytmie"

To właśnie dzięki wysiłkowi fizycznemu jak: marsz z kijami nordic walking, bieg, jazda na rowerze, czy pływanie nasze serce jest zdrowsze, a my sami czujemy się lepiej. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie ponieważ krew jest aktywnie przepompowywana do serca, co zwiększa sprawność skurczową i rozkurczową serca jako pompy. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia napięcia i poprawy przepływu w naczyniach krwionośnych, co reguluje ciśnienie tętnicze. Serce lubi wysiłek dynamiczny, a my dbając o własne zdrowie możemy pomóc także innym biorąc udział w wirtualnym biegu, który zaplanowano w dn.13-14 lutego na dystansach: 700, 7000 i 70000 metrów. Organizatorem biegu jest Fundacja Mamy Serce, która zajmuje się pomocą tym, którzy każdego dnia walczą o odzyskanie spokojnego zdrowego rytmu serca.

POSŁUCHAJ


Jaki jest główny cel biegu?
POSŁUCHAJ


Bieg adresowany jest do wszystkich.
POSŁUCHAJ


Dystanse biegowe nie są przypadkowe.
POSŁUCHAJ

Krystyna Kornacka dodała, że dystanse można pokonać indywidualnie, z rodziną lub zespołowo.

POSŁUCHAJ


Zapisy można zgłaszać elektronicznie do 10 lutego , a przebyty dystans można przebiec za pomocą dowolnej aplikacji. Wyniki pokonanego dystansu należy przesłać za pomocą zdjęcia.

POSŁUCHAJ


Bieg zaplanowano w dn.13-14 lutego na wybranym przez siebie dystansie, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.
POSŁUCHAJ


14 luty to Światowy Dzień Wiedzy o Wadach Serca. Poprzez bieg i inne aktywności fizyczne propagujmy, więc zdrowy styl życia.


Szczegóły na temat biegu [kliknij]
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A