Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lubaczów. Ziemia Lubaczowska pamięta o Ofiarach Holocaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu (27.01) został upamiętniony przez władze Ziemi Lubaczowskiej.
Lubaczów. Ziemia Lubaczowska pamięta o Ofiarach Holocaustu

Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

To wydarzenie obchodzone w rocznicę wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau gromadziło już od wielu lat delegacje z kraju jak i z zagranicy, mówi Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Zenon Swatek:

POSŁUCHAJ

Upamiętnienie Ofiar Holocaustu, co roku, dokonuje się w szczególnym miejscu, stwierdza Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel:

POSŁUCHAJ

Ze względu na panującą na całym świecie pandemię koronawirusa, tegoroczne obchody zostały zorganizowane inaczej niż do tej pory, dodaje współorganizator wydarzenia, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Katarzyna Pelc-Antonik:

POSŁUCHAJ

Natomiast już od 25 stycznia jest dostępne nagranie dokumentujące dotychczasowe spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Film można obejrzeć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie: www.mbp.lubaczow.plPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A