Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:08
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

Wzrost bezpieczeństwa pieszych

Aby na drogach było bezpiecznie od 2015 roku na jezdniach Zamościa powstają nowoczesne przejścia dla pieszych.
Wzrost bezpieczeństwa pieszych

Wspólne działania zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Komendy Miejskiej Policji mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego oznakowane przejścia dla pieszych wyposażone są w pionowe i poziome sygnalizatory świetlne, o czym informuje Marcin Nowak, dyrektor ZZD w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Bezpieczne zebry to przejścia widoczne z daleka dla kierowców, ale także przejścia przy dwujezdniowej jezdni oddzielone wyspą.
POSŁUCHAJ

Gdzie w ostatnim czasie w Zamościu powstały przejścia zwiększające bezpieczeństwo informuje Marcin Nowak.

POSŁUCHAJ


Aby oznakowana przejścia dla pieszych były widoczne, a szczególnie w okresie jesienno – zimowym w naszym mieście wymieniono latarnie na typu led.

POSŁUCHAJ

Pod koniec 2020 roku na ulicy Świętego Piątka w Zamościu na przejściu dla pieszych zamontowana została sygnalizacja świetlna. Przejście dla pieszych zlokalizowane jest w pobliżu Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu, a wiec na co dzień korzysta z niego głównie społeczność szkolna.

POSŁUCHAJ


Najlepszym rozwiązaniem na poprawę bezpieczeństwa przy zebrach jest ze strony kierowców zmniejszenie prędkości jazdy, a ze strony pieszych uważne obserwowanie sytuacji na drodze, zarówno przed wkroczeniem na przejście, jak i w trakcie jego pokonywania.

Warto dodać, że zgodnie z przyjętymi przez Radę Ministrów przepisami piesi będą mieli pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście. Zgodnie z zaproponowanymi przez rząd przepisami piesi będą oni mieli zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię. Projekt nowelizacji ustawy "Prawo o ruchu drogowym" przeszedł przez sejmową Komisję Infrastruktury bez poprawek.Posłowie przyjęli poprawkę autorstwa Prawa i Sprawiedliwości o wydłużeniu vacatio legis nowelizacji ustawy do 1 czerwca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu