Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Marian Puszka

Komendant Straży Miejskiej
Marian Puszka

W rozmowie komendant Straży Miejskiej Marian Puszka podsumuje działalności Zamojskiej Straży Miejskiej w 2020 roku. Usłyszymy m,in. o najczęstszych zdarzeniach drogowych, do których dochodzi w naszym mieście. Duże inwestycje drogowe prowadzone są na Starówce na Placach Stefanidesa i Wolności oraz ulicy Łukasińskiego. Dlatego w najbliższych miesiącach z dużymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się zarówno piesi i kierowcy. Dojazd do Starówki jest utrudniony, a z uwag i na remonty parkingi zostały wyłączone z ruchu. W rozmowie Marian Puszka powie, gdzie w rejonie Starówki można zaparkować samochód, by nie narazić się na mandat karny. Usłyszymy także o podstawowych przepisach, jakie obowiązują na Starym Mieście , gdzie wszyscy uczestnicy ruchu muszą stosować się do zasad w strefie zamieszkania.

W Rozmowie dnia usłyszymy także o osobach bezdomnych, które mogą liczyć na wsparcie zamojskich instytucji m.in Straży Miejskiej, która świadczy pomoc osobom potrzebującym, zwłaszcza w dobie pandemii.

Duży problem w dzisiejszych czasach stanowią także odpady komunalne jakimi są śmieci. Mieszkańcy naszego miasta zobowiązani są je segregować w specjalnie wyznaczonych śmietnikach, oddzielnie na: bioodpady, plastik, szkło białe szkło kolorowe, czy papier. W rozmowie usłyszymy jaka kara grozi osobom, które nie segregują odpadów lub podrzucają śmieci na osiedla mieszkaniowe. Oprócz śmieci dużym problemem zarówno w okresie letnim oraz jesienno - zimowym są interwencje podejmowane w stosunku do właścicieli psów. Marian Puszka powie o podstawowych zasadach, jakie obowiązują właścicieli czworonogów, którzy korzystają z przestrzeni publicznej?

Działania prewencyjne to takie zamojski monitoring. Operatorzy kamer na bieżąco monitorują sytuację na: ulicach terenu Starego Miasta, terenach zielonych na Plantach, w Parku Miejskim, na Rynku Nowego Miasta i placach zabaw. Marian Puszka zdradzi jakim sytuacjom w minionym roku, dzięki systemowi kamer udało się zapobiec.

POSŁUCHAJ

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A