Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 12:30
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

O nazwie ronda zdecydują mieszkańcy osiedla

W 2020 roku w Zamościu zrealizowanych zostało dużo inwestycji drogowych, a wiele z nich dotyczyły poprawy bezpieczeństwa oraz płynności w ruchu.
O nazwie ronda zdecydują mieszkańcy osiedla

W jesieni ubiegłego roku Miasto Zamość zakończyło remont ulicy Lubelskiej. W ramach inwestycji w miejscu skrzyżowania ulic: Wiejskiej, Lubelskiej, Wojska Polskiego i Piłsudskiego, przy DT „Łukasz”, wybudowano rondo. O przeorganizowaniu ruchu przy Kościele Świętego Michała informuje Marcin Nowak, dyrektor Zamojskiego Zarządu dróg Grodzkich.

POSŁUCHAJ


Nowa nawierzchnia została także wykonana na ulicy Lubelskiej, gdzie warunki drogowe poprawiły się dla osób jadących do Lublina i stolicy oraz okolicznych miejscowości. Remont ul. Lubelskiej z uwagi na duży zakres prac był podzielony na dwa etapy, o czym informuje Marcin Nowak.
POSŁUCHAJ


Budowa ronda była potrzebna, o czym świadczy zadowolenie kierowców, korzystających z ronda.

POSŁUCHAJ

Teraz nowe rondo u zbiegu ulic: Wiejskiej, Lubelskiej, Wojska Polskiego i Piłsudskiego potrzebuje nazwy. Do rady miasta zgłoszono cztery propozycje patronów m.in.;
- Generała Józefa Hallera,
- Technicznej Szkoły Wojsk Lotniczych,
- Księdza Prał. Eugeniusza Golińskiego,
- Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O tym, która z nich powinna zostać wybrana, zdecydują mieszkańcy Osiedla Kilińskiego, bo na jego terenie zlokalizowane jest nowe rondo. Głosowania w tej sprawie odbędą się w dniach 11, 18 i 25 marca w siedzibie Zarządu Osiedla Kilińskiego przy ul. Kilińskiego 1B w godz. od 17.00 do 19.00.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A