Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Wkrótce nie skorzystamy z bazy sportowej, rząd wprowadził kolejne obostrzenia

Już nie tylko w województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim, ale w całej Polsce od najbliższej soboty (20.03) nie skorzystamy m,in. z basenów czy kortów tenisowych.
Wkrótce nie skorzystamy z bazy sportowej, rząd wprowadził kolejne obostrzenia

Autor: OSiR Tomasovia

Minister zdrowia Adam Niedzielski w środę (17.03) na konferencji prasowej zapowiedział, że w ramach tych obostrzeń m.in. nie będą działały kina i teatry, galerie handlowe - tylko w ograniczonym zakresie oraz obiekty sportowe. Baza sportowa dostępna będzie dla zawodników licencjonowanych, natomiast amatorzy niestety nie skorzystają z pływalni, kortów tenisowych czy hal sportowych. Z uwagi na fakt, że w Tomaszowie Lubelskim nie ma sekcji pływackiej kryta pływalnia do 9 kwietnia będzie zamknięta.

POSŁUCHAJ


Amatorskie rozgrywki nie będą mogły być rozgrywane, ale w ramach współzawodnictwa sportowego zajęcia na obiektach sportowych będą odbywać się na dotychczasowych zasadach.
POSŁUCHAJ


W Tomaszowie Lubelskim baza sportowa dostępna jest dla zawodników trenujących w sekcjach sportowych.
POSŁUCHAJ

Tomaszowskie korty tenisowe są usytuowane na świeżym powietrzu, wiec rozgrywki w tenisie ziemnym zostaną wznowione jeśli rząd poluzuje obostrzenia, a na zewnątrz zrobi się cieplej.
POSŁUCHAJ


Ze względu na obostrzenia ze sztucznego lodowiska nie skorzystają także sympatycy jazdy na łyżwach w Zamościu. Natomiast w Tomaszowie Lubelskim lodowisko usytuowane przy Domu Kultury od poniedziałku (15.03) ze względu na zbliżającą się wiosnę zostało zamknięte.
POSŁUCHAJ

Od soboty aktywność sportowa zostanie ograniczona w dużym zakresie. Zachęcamy, wiec wszystkich do uprawiania sportu na świeżym powietrzu: spacerowania, biegania czy jazdy na rowerze. Warto zaznaczyć, że maseczek ochronnych nie trzeba nosić w obrębie: parków, zieleńców, ogrodów botanicznych i zabytkowych, ogródków działkowych, czy plaż.

Warto dodać, że oprócz zamkniętej bazy sportowej od najbliższego poniedziałku szkoły będą funkcjonować w trybie nauki zdalnej, a pracownicy urzędów i innych instytucji przejdą na pracę zdalną. Obiekty kościelne będą dopuszczone do funkcjonowania w czasie Świąt Wielkanocnych, ale będą obowiązywały obostrzenia. W obiektach sakralnych będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Wszystkie te ograniczenia na ternie całej Polki będą obowiązywały do 9 kwietnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A