Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Rozpoczęcie Roku Rodziny w diecezji [posłuchaj homilii]

W uroczystość św. Józefa (19.03) w Kościele na całym świecie, z inicjatywy papieża Franciszka, rozpoczął się Rok Rodziny.
Rozpoczęcie Roku Rodziny w diecezji [posłuchaj homilii]

Został on wyznaczony na 5. rocznicę wydania adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, by jeszcze bardziej zwrócić naszą uwagę na treść papieskiego dokumentu. Proponuje nam on na nowo ideał miłości małżeńskiej i rodzinnej. Podkreśla także istotę rodziny w życiu społecznym i życiu całego Kościoła.

Rok Rodziny został zainaugurowany także w naszej diecezji, Mszą świętą w zamojskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Maciej Lewandowski, który podkreślał, że dany nam czas, ma m.in. ukazać problemy, z którymi zmagają się współczesne rodziny.

POSŁUCHAJ

Szczególnym patronem Roku Rodziny jest św. Józef.

POSŁUCHAJ

Najbliższym wydarzeniem, zaplanowanym w ramach diecezjalnych obchodów Roku Rodziny, będzie uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03). To dzień, w którym będziemy modlić się szczególnie za nienarodzone dzieci, zagrożone aborcją. Będzie on okazją do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy do udziału w Mszy św. z kościoła pw. św. Brata Alberta w Zamościu w czwartek o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Dodajmy, że w tym dniu przeżywać będziemy także 29. rocznicę powstania diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Rok Rodziny potrwa do czerwca 2022 r.

Poniżej publikujemy całe kazanie diecezjalnego duszpasterza rodzin, ks. Macieja Lewandowskiego. Zapraszamy do wysłuchania.

 

POSŁUCHAJ


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze