Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Msza Krzyżma

Podczas tej Mszy św. błogosławione są oleje używane do posługi sakramentalnej.
Msza Krzyżma

W Wielki Czwartek przed południem (01.04) w zamojskiej katedrze sprawowana była Msza Krzyżma, pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka, który również wygłosił słowo Boże. Ksiądz biskup objaśnił znaczenie tej jedynej w roku Mszy św.

POSŁUCHAJ

Podczas Mszy Krzyżma ordynariusz diecezji konsekruje krzyżmo oraz pozostałe święte oleje, tj. olej chorych oraz olej katechumenów.

POSŁUCHAJ

W homilii hierarcha zachęcał kapłanów do wzorowania się na św. Józefie. Kapłan powinien mieć w sobie ducha ojcostwa – podkreślił biskup.

POSŁUCHAJ

Potrzeba nam silnych i odważnych kapłanów, na wzór św. Józefa – zaznaczył pasterz diecezji.

POSŁUCHAJ

W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii, dlatego jest to święto wszystkich kapłanów. Czego życzy kapłanom ich pasterz?

POSŁUCHAJ

Zazwyczaj podczas uroczystej Mszy Krzyżma gromadzi się wokół Stołu Pańskiego całe duchowieństwo diecezji. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa grono kapłanów było zawężone.

Z całą homilią biskupa Mariana Rojka, wygłoszoną podczas Mszy Krzyżma, mogą Państwo zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce Najnowsze Audycje.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze