Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Pływanie podczas lekcji w-f w Tomaszowie Lubelskim

W roku ubiegłym w Tomaszowie Lubelskim wybudowana została nowoczesna kryta pływalnia. W Tomaszowie Lubelskim utworzone zostaną klasy o charakterze sportowym. Podczas zajęć lekcyjnych na basenie dzieci i młodzież będą mogły uczyć się nauczyć się pływać.
Pływanie podczas lekcji w-f w Tomaszowie Lubelskim

Dotychczas, aby popływać na basenie mieszkańcy Tomaszowa musieli dojeżdżać do innych miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Najbliższym basenem, gdzie dzieci i młodzież mogły nauczyć się pływać był Zamość. Pływalnia oblegana była głownie przez dzieci, młodzież oraz przyszłych studentów, chcących dostać się na uczelnie wyższe o charakterze sportowym. Z pływali chętnie korzystały także osoby chcące poprawić kondycję fizyczną i zdrowie, bo oprócz pływania, ćwiczenia w wodzie zalecane są także osobom będącym w trakcie leczenia rehabilitacyjnego. Warto zaznaczyć, że woda zmniejsza obrzęki, wzmacnia mięśnie i modeluje sylwetkę. Dlatego popularne, zwłaszcza wśród kobiet są zajęcia aula aerobiku lub aula fitnessu. Aktualnie ze względu na rządowe ograniczenia miejscowe baseny dostępne są tylko dla zawodników posiadających licencje. Jednak, kiedy otwarte będą baseny do pływania wrócą wszyscy sympatycy tej aktywności fizycznej. Do czasu pandemii na zamojskim basenie prowadzone były zajęcia nauki pływania dla dzieci i dorosłych, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na zajęcia lekcyjne z pływalnia podczas wychowania fizycznego chętnie uczęszczali również uczniowie zamojskich szkół. W Tomaszowie Lubelskim, kiedy zdjęte będą rządowe obostrzeni, dzieci będą mogły nie tylko uczęszczać na basen z rodzicami, ale także na zorganizowane zajęcia pływackie. W Szkole Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim powstanie pierwsza klasa sportowa dla maluchów, a do I klasy przyjmowane będą dzieci, które będą chciały kształcić się w klasie sportowej. Program kształcenia oparty będzie na większej ilości zajęć szkolnych, ukierunkowanych na rozwój fizyczny. O pomyśle zachęcenia młodzieży do uprawiania ruchu powiedział Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

POSŁUCHAJ

Od nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 w klasie IV utworzona będzie również klasa o charakterze sportowym, Na zajęciach wychowania fizycznego młodzież będzie uczyła się pływać.
POSŁUCHAJ

W naszym regionie działają także sekcje pływackie mi.in.: UKS Orka Zamość, UKS Wodnik Krasnystaw, Sparta Biłgoraj, Avia Świdnik, Stal Kraśnik, czy Olimpia Lublin. W tych klubach sportowych dzieci i młodzież pływają zawodowo pod okiem trenerów. Wszyscy zawodnicy doskonalą swoje umiejętności pływackie w stylach: klasycznym, motylkowym, i kraulu. Z uwagi na bardzo dobre warunki do trenowania, jakie są na tomaszowskiej pływalni w planach jest utworzenie sekcji pływackiej.
POSŁUCHAJPływanie należy do tej samej grupy aktywności fizycznej, co bieganie czy jazda na rowerze. Jest treningiem aerobowym, podczas którego mięśnie otrzymują dużą dawkę tlenu niezbędnego do spalania zapasów energii. Dlatego taki rodzaj sportu jest najskuteczniejszy w walce z nadwagą. Jednak, aby pozbyć się zbędnych kilogramów należy dobrze opanować technikę pływania. Jeśli pływamy w sposób nieprawidłowy szybko się zmęczymy, bez osiągnięcia zamierzonych efektów. Aby nasze cele zostały zrealizowane, warto wziąć kilka lekcji z instruktorem, który skoryguje nasze błędy i poprawi styl pływania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze