Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Srebrny jubileusz Akcji Katolickiej

25 lat temu rozpoczęła się historia Akcji Katolickiej w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Srebrny jubileusz Akcji Katolickiej

Akcja Katolicka Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej obchodzi srebrny jubileusz. Uroczystej Mszy świętej (01.05) w zamojskiej katerze przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek.

W homilii pasterz diecezji przekazał Akcji Katolickiej swoje życzenia z okazji jubileuszu.

POSŁUCHAJ

Hierarcha zachęcał, by członkowie Akcji Katolickiej byli świadkami wiary, nadziei i Bożej miłości w dzisiejszym, pozbawionym nadziei świecie.

POSŁUCHAJ

Biskup Marian Rojek podkreślił, że historia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i działającej w niej Akcji Katolickiej splatają się. Ćwierćwiecze to szczególny jubileusz.

POSŁUCHAJ

Świętując jubileusz 25-lecia życzymy sobie, by Akcja Katolicka rozrastała się – powiedział ks. Krzysztof Świta, asystent Akcji Katolickiej w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

POSŁUCHAJ

Kapłani nie są w stanie dotrzeć wszędzie. W wielu środowiskach potrzebne jest świadectwo wiary świeckich – powiedział ks. Czesław Grzyb, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim.

POSŁUCHAJ

Akcja Katolicka jest bardzo potrzebna we współczesnym świecie – podkreślił biskup pomocniczy naszej diecezji Mariusz Leszczyński, który przez 10 lat pełnił funkcję kościelnego asystenta krajowego Akcji Katolickiej.

POSŁUCHAJ

Formujemy się, by świadectwem życia służyć Panu Bogu i Kościołowi – mówią członkowie Akcji Katolickiej.

POSŁUCHAJ

2 maja w Warszawie odbędą się uroczystości 25-lecia Akcji Katolickiej w Polsce. Ze względu na obostrzenia w zaplanowanej Mszy św. jubileuszowej, która odbędzie się pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego o godz. 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej, weźmie udział tylko niewielka delegacja.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze