Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Tak wygląda zalew w trakcie remontu

Sympatycy sportów wodnych z niecierpliwością czekają na otwarcie zamojskiego zalewu. Tego lata, bo 1 lipca planowane jest otwarcie kąpieliska, na które dotrzemy z trzech stron: od Rotundy, od parkingu przy strzelnicy oraz nową ścieżką rowerową od ul. Altanowej.
Tak wygląda zalew w trakcie remontu

Aktualnie nad zalewem budowany jest przepust, który umożliwi wszystkim rowerzystom bezpieczny dojazd od ul. Altanowej nad zalew. Przy strzelnicy powstał także parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych, a od parkingu wzdłuż ogródków działkowych Relaks można będzie wkrótce także dojechać nowo powstałą ścieżką rowerową wprost na plażę. Na obecną chwilę co się zmieniło? Zalewy rybacki i kąpielowy zostały połączone, a na środku wybudowana została wyspa. Na miejscu starych kontenerów dla ratowników wodnych powstały nowe, a na plaży wymieniono piasek. Jak po remoncie zagospodarowana zostanie infrastruktura zalewu informuje dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens.

POSŁUCHAJ

Zamojski zalew jest ostoją dla ptaków. Gdy wsłuchamy się w ich śpiew usłyszymy różnego rodzaju gatunki: kaczek, łabędzi, rybitw, mew, drozdów, czy czyży.

POSŁUCHAJ

Prace nad zalewem postępują zgodnie z planem i większość remontów już wykonano. W laszych planach modernizacji zalewu jest także budowa boiska do piłki plażowej i koszykówki. Wkrótce, bo 30 czerwca obiekt zostanie przekazany Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zamościu. Kąpielisko będzie usytuowane przy Rotundzie, gdzie funkcjonowało w poprzednich latach.

POSŁUCHAJ


Jednocześnie informujemy, że wstęp nad zalew jest zabroniony ponieważ jest on placem budowy, gdzie znajdują się różnego rodzaju materiały budowlane, kable, maszyny oraz ciężki sprzęt. Wakacje dla dzieci i młodzieży rozpoczną się 26 czerwca, a otwarcie kąpieliska zaplanowano na 1 lipca.


Poniżej prezentujemy zdjęcia, które ukazują jak zmienił się zamojski zalew w trakcie prowadzonego remontu.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM