Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Mamy awans do Ekstraklasy!

Tenisistki drużyny Uczelnia Państwowa Zamość wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i po emocjonującym meczu wygraną 7:3 z Bogorią Grodzisk Mazowiecki przypieczętowały swój awans do Ekstraklasy kobiet.
Mamy awans do Ekstraklasy!

Autor: UPZ

Pierwszy mecz barażowy rozegrany w Grodzisku Mazowieckim zakończył się remisem 5:5, w związku z czym losy awansu miały rozstrzygnąć się w Zamościu.

Początek meczu podobnie jak w przypadku pierwszego spotkania barażowego był bardzo wyrównany. Swoje partie singlowe wygrały Klaudia Kusińska i Anna Brzyska, porażki zanotowały Aleksandra Osuch i Karolina Lalak. Przy stanie 2:2 bilans setów przemawiał na korzyść drużyny z Mazowsza i to zawodniczki Bogorii były przez chwilę bliżej Ekstraklasy. Kluczowe dla losów meczu okazały się gry deblowe. Na pierwszym stole Anna Brzyska i Aleksandra Osuch wygrały 3:1, a na drugim po zaciętym pojedynku i pięciu setach Klaudia Kusińska i Karolina Lalak pokonały rywalki 3:2. Tym samym zamojski zespół wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał. Kolejny singlowy pojedynek wygrała najpierw Klaudia Kusińska, a następnie Karolina Lalak. Przy stanie 6:2 trener Piotr Kostrubiec i zawodniczki mogli już świętować awans. Chwilę po zwycięskim punkcie Karolina utonęła w ramionach koleżanek z zespołu. Na drugim stole kolejny pojedynek wygrała z kolei Anna Brzyska. W ostatniej partii meczu Aleksandra Osuch uległa zawodniczce Bogorii 0:3. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Uczelnia Państwowa Zamość 7:3.

Awans wywalczyła drużyna w składzie: Klaudia Kusińska, Anna Brzyska, Karolina Lalak, Aleksandra Osuch i Wiktoria Puzio.

- To kolejna historyczna chwila dla naszego klubu. W ubiegłym roku do Superligi awansowała drużyna mężczyzn, a teraz w Ekstraklasie mamy drużynę kobiet. Chciałbym podziękować dziewczynom za świetny mecz, bo dały z siebie maksimum umiejętności. Zwłaszcza w decydujących grach deblowych pokazały charakter. Tenis stołowy w naszym regionie kwitnie. Jestem ogromnie szczęśliwy - mówił trener Piotr Kostrubiec, szkoleniowiec zamojskiej drużyny.

Po awansie do Ekstraklasy kobiet Uczelnia Państwowa Trefl Zamość jest jedynym ośrodkiem tenisa stołowego w Polsce, który ma dwie drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych w kraju.

Całej drużynie, działaczom, sponsorom i osobom wspierającym klub składamy serdeczne gratulacje!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A