Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Mocni nadzieją - pamiętamy...

Te słowa stały się mottem obchodów 22. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Zamościu.
Mocni nadzieją - pamiętamy...

W tym roku obchody zaplanowano na dwa dni - 11 i 12 czerwca w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.

W piątek ks. dr Jerzy Smoleń, psycholog, wykładowca Akademii Ignatianum w Krakowie poruszył temat komunikacji w odniesieniu do Jana Pawła II. Jego tytuł brzmiał: „Jan Paweł II jako mistrz i nauczyciel komunikacji międzyludzkiej”.

POSŁUCHAJ

Sobota (12.06) obfitowała w wydarzenia. Tym spotkaniem wyrażamy swoją wdzięczność – powiedziała Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu, który wraz z Parafią Matki Bożej Królowej Polski przygotował Dni Papieskie.

POSŁUCHAJ

Zaproszony gość - Grzegorz Górny, redaktor tygodnika „Sieci” przedstawił konferencję pt: „Bój o duszę świata w wizji Jana Pawła II”. Prelegent objaśnił, o jaki bój chodzi.

POSŁUCHAJ

Wizyta Jana Pawła II w Zamościu głęboko utkwiła w sercach zamościan, choć dla każdego wspomnienia mają inny wymiar.

POSŁUCHAJ

Dla niektórych wizyta Papieża Polaka wiąże się z rodzinnymi wspomnieniami.

POSŁUCHAJ

Na sobotni wieczór zaplanowano program słowno-muzyczny „Jesteście moją nadzieją…” w wykonaniu młodzieży zamojskich szkół: SP Płoskie, SP 3 oraz Szkoły Muzycznej Yamaha Zamość. Koncertu można słuchać (live) w KRZ. Na zakończenie uczestnicy Dni Papieskich wspólnie odśpiewają Apel Jasnogórski.

Patronatem honorowym objęli wydarzenie: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Prezydenta Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Już wkrótce na naszej stronie będzie można obejrzeć galerię zdjęć z wydarzenia.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Katarzyna i Piotr. Poznań 14.06.2021 08:31
Przepiękne wydarzenie ! . Upamiętnienie tych pięknych chwil,ktore przeżywaliśmy podczas wizyt Ojca św. JPII ,nie tylko w Zamościu ,również w całej Polsce. Gratuluję Organizatorom,szczególnie pomyslodawcy i Pani Koordynator tak pieknej inicjatywy. WIELKIE GRATULACJE ! ! ! Ps. Byliśmy przejazdem. Nie żałujemy ,że zmieniliśmy plany i wzieliśmy udział w tym niezapomnianym przeżyciu. Poczuliśmy ten Klimat,jak byśmy się stali cząstką tej wspólnoty, tego Pięknego Miasta,Zamość ,dbającego o pamięć tak Kochanego i Niezapomianego Polaka ,JPII ! Pozazdrościć tylko i żałować,ze nie mieszka się w mieście z Taką Piękną Duszą ! Pozdrawiamy Zamościan i Dziękujemy !!!