Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

Prace przy budowie hrubieszowskiego basenu postępują zgodnie z planem

Koniec roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się zgodnie z planem, bo ostatni raz uczniowie pójdą do szkoły w piątek 25 czerwca. Dla wszystkich dzieci będzie to czas beztroski, który poświecą na odpoczynek. Niektórzy czas wolny spędzą: w domu, inni na wyjazdach z rodzicami, a jeszcze inni na koloniach i obozach sportowych.
Prace przy budowie hrubieszowskiego basenu postępują zgodnie z planem

Autor: Urząd Miasta Hrubieszów

Wakacje kojarzą nam się z wodą, a przypomnijmy, że z atrakcji wodnych niezależnie od warunków pogodowych możemy skorzystać m.in na krytych pływalniach jakie mamy w Zamościu, Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim.

Niebawem, bo już w przyszłym roku na nowoczesnym krytym basenie będą mogli popływać także mieszkańcy Hrubieszowa. Kryta pływalnia będzie składała się z dwóch kondygnacji, gdzie będą znajdowały się: szatnie, mała gastronomia, pomierzenia sanitarne i administracyjno – biurowe oraz strefa dla pływających.

Na hrubieszowskiej pływalni sympatycy wody będą mieli do dyspozycji:
- pełnowymiarowy 6-torowy sportowy basen, o długości 25 metrów,
- basen rekreacyjny,
- dwu torowy basen do nauki pływania,
- brodzik dla dzieci,
- zjeżdżalnię wodną o długości 90 metrów,
- sannę parową i suchą,
- basen do schładzania.

Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa poinformowała, że w ostatnim czasie prace przy budowie krytej pływalni prowadzone były wewnątrz i na zewnątrz budynku. Na jakim etapie są obecne prace budowlane?

POSŁUCHAJBudowa basenu do także infrastruktura drogowa. Przy basenie wzdłuż ul. Żeromskiego powstaną dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i autokarów.

POSŁUCHAJ

Wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą na budowę drogi wojewódzkiej i drogi dojazdowej przy krytej pływalni, gdzie również powstaną nowe miejsca parkingowe.

POSŁUCHAJ


Marta Majewska dodała, że na budowę krytej pływalni udało się pozyskać dofinansowanie przekraczające 14 mln złotych.
POSŁUCHAJ

Obiekt będzie funkcjonował w oparciu o własne przyłącza kanalizacji sanitarnej, wody, gazu i energii elektrycznej, według wydanych przez odpowiednie instytucje zapewnień i warunków technicznych.Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 2 marca przyszłego roku.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”