Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 20:13
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Ruszył Zamojski Festiwal Książki

Na Rynku Wodnym w Zamościu rozpoczął się 11. Zamojski Festiwal Książki.
Ruszył Zamojski Festiwal Książki

Rozpoczął się Zamojski Festiwal Książki organizowany przez Książnicę Zamojską. W tym roku odbywa się pod hasłem: „Kalejdoskop kulturalny”.

POSŁUCHAJ

Pierwszy dzień Festiwalu (15.06) za nami, a podczas niego odbyło się spotkanie z autorką niezwykle poczytnych w Polsce książek obyczajowych – Krystyną Mirek. To literatura głównie dla pań – powiedziała sama autorka.

POSŁUCHAJ

Książki Krystyny Mirek cieszą się ogromnym zainteresowaniem również wśród zamościanek – przyznaje Halina Zielińska.

POSŁUCHAJ

Podczas pierwszego dnia festiwalowego odbyła się uroczysta gala podczas której wyróżnieni zostali najaktywniejsi czytelnicy Książnicy oraz przyznane zostały nagrody instytucjom i podmiotom, które wspierają działalność Książnicy Zamojskiej. Dzień zwieńczył koncert w stylu lat 20. i 30. XX wieku zespołu Stopa Sound. Gala to również okazja do podsumowania roku działalności Książnicy. Zapytaliśmy, jaki był ten miniony rok?

POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, że Zamojski Festiwal Książki trwa!

16 czerwca zaplanowane jest spotkanie z regionalistą Fryderykiem Kierepką oraz wykład genealoga Przemysława Portusia – prezesa Stowarzyszenia Genealodzy Zamojszczyzny. Dzień zakończy panel dyskusyjny, którego tematem będą ulice i place Zamościa. Dyskutować będą Bogdan Nowak, dr Jakub Żygawski, Piotr Piela, dr Łukasz Kot.

Trzeci dzień przygotowany został z myślą o dzieciach. Startujemy razem z Sową Wolumeną, która zabawiać będzie małych uczestników Festiwalu. Specjalnie dla nich zaplanowane zostało spotkanie z autorką Joanną Krzyżanek, połączone z warsztatami. Festiwalowy dzień zakończy się spektaklem KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI, przygotowanym przez Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi”.

A 19 czerwca (sobota) zapraszamy na Giełdę Książki Regionalnej. Zamojski Festiwal Książki dobywa się na Rynku Wodnym w Zamościu.

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A