Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Ruszył Zamojski Festiwal Książki

Na Rynku Wodnym w Zamościu rozpoczął się 11. Zamojski Festiwal Książki.
Ruszył Zamojski Festiwal Książki

Rozpoczął się Zamojski Festiwal Książki organizowany przez Książnicę Zamojską. W tym roku odbywa się pod hasłem: „Kalejdoskop kulturalny”.

POSŁUCHAJ

Pierwszy dzień Festiwalu (15.06) za nami, a podczas niego odbyło się spotkanie z autorką niezwykle poczytnych w Polsce książek obyczajowych – Krystyną Mirek. To literatura głównie dla pań – powiedziała sama autorka.

POSŁUCHAJ

Książki Krystyny Mirek cieszą się ogromnym zainteresowaniem również wśród zamościanek – przyznaje Halina Zielińska.

POSŁUCHAJ

Podczas pierwszego dnia festiwalowego odbyła się uroczysta gala podczas której wyróżnieni zostali najaktywniejsi czytelnicy Książnicy oraz przyznane zostały nagrody instytucjom i podmiotom, które wspierają działalność Książnicy Zamojskiej. Dzień zwieńczył koncert w stylu lat 20. i 30. XX wieku zespołu Stopa Sound. Gala to również okazja do podsumowania roku działalności Książnicy. Zapytaliśmy, jaki był ten miniony rok?

POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, że Zamojski Festiwal Książki trwa!

16 czerwca zaplanowane jest spotkanie z regionalistą Fryderykiem Kierepką oraz wykład genealoga Przemysława Portusia – prezesa Stowarzyszenia Genealodzy Zamojszczyzny. Dzień zakończy panel dyskusyjny, którego tematem będą ulice i place Zamościa. Dyskutować będą Bogdan Nowak, dr Jakub Żygawski, Piotr Piela, dr Łukasz Kot.

Trzeci dzień przygotowany został z myślą o dzieciach. Startujemy razem z Sową Wolumeną, która zabawiać będzie małych uczestników Festiwalu. Specjalnie dla nich zaplanowane zostało spotkanie z autorką Joanną Krzyżanek, połączone z warsztatami. Festiwalowy dzień zakończy się spektaklem KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI, przygotowanym przez Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi”.

A 19 czerwca (sobota) zapraszamy na Giełdę Książki Regionalnej. Zamojski Festiwal Książki dobywa się na Rynku Wodnym w Zamościu.

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze