Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 26 października 2025 00:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Menstyl

Poszukiwani świadkowie wypadku na przejściu dla pieszych

Ze statystyk Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wynika, że minionej doby (13.12) w województwie lubelskim doszło do 3 wypadków, w wyniku których 4 osoby zostały ranne, a 9 kierowców zatrzymano pod wpływem alkoholu.
Poszukiwani świadkowie wypadku na przejściu dla pieszych

W powiecie zamojskim do jednego z wypadków doszło wczoraj (13.12) na ul Wyszyńskiego w Zamościu, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącony został 12- latek z Zamościa. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Zamościu i apeluje do osób, które widziały zaistniałe zdarzenie o pilny kontakt z policją, tel. 84 677-14-17 lub 997. Więcej o zdarzeniu informuje podinsp. Joanna Kopeć, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, że oznakowane przejście to miejsce, gdzie zarówno na pieszym jak i kierującym ciążą szczególne prawa i obowiązki. Podstawowym błędem kierowców, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych, jest niezachowanie szczególnej ostrożności, w efekcie czego pojawienie się pieszego na przejściu jest dla kierującego zaskoczeniem. Jeśli do tego pojazd porusza się z nadmierną prędkością, to jego zatrzymanie przed torem ruchu pieszego jest po prostu niemożliwe. Na mokrej, śliskiej nawierzchni szanse na uniknięcie wypadku są jeszcze mniejsze. Apelujemy zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczne zwracanie uwagi na pobocza.

Pieszym natomiast warto przypomnieć, że zabrania się im między innymi wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym. Pamiętajmy, także o tym, że po zmierzchu, piesi ubrani w ciemne stroje są słabo widoczni, a na reakcję kierowcy często bywa za późno. Warto zatem wyposażyć swój ubiór w elementy odblaskowe, które zwiększają naszą widoczność w świetle samochodowych reflektorów i nosić je nie tylko po zmroku w terenie niezabudowanym.

Tylko w tym roku na drogach powiatu zamojskiego doszło do 70 wypadków drogowych z czego 27 to zdarzenia z udziałem pieszych. Czternaście osób, uczestników wypadków poniosło śmierć. Sześć z nich stanowiły osoby piesze. W grudniu to już drugie potrącenie osoby pieszej, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala.
 

W dniu wczorajszym (13.12) w miejscowości Łabunie podczas kontroli drogowej zamojscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 112 km/h.

POSŁUCHAJ

Minionej doby w powiecie biłgorajskim doszło do 4 kolizji drogowych. Pierwsza z nich miejsce w Obszy, a jej przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. O szczegółach informuje st. sierż Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

POSŁUCHAJ

Do drugiej kolizji, której przyczyną było nieprawidłowe omijanie doszło na trasie Bidaczów Stary – Łazory.

POSŁUCHAJ

Kolejna kolizja miała miejsce na ul. Moniuszki w Biłgoraju, gdzie sprawca kolizji najechał na nieuruchomiony pojazd.

POSŁUCHAJ

Ostania kolizja miała miejsce w Korytkowie Dyżym, a jej przyczyną było wtargnięcie psa na jezdnię.

POSŁUCHAJ

Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek PodkościelnyAutor komentarza: PielgrzymTreść komentarza: O miłosierdzie boże nad Polską. O skuteczna obronę polskich granic. O pokój w Polsce, na Ukrainie I na całym świecie. Za ks.prymasa polski. Amen.Data dodania komentarza: 10.09.2025, 22:55Źródło komentarza: 4.04.2017 parafia pw. św. Brata Alberta w ZamościuAutor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"