Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Za nami Festiwal Pieśni Religijnej dla Kół Gospodyń Wiejskich

Było barwnie, radośnie, na ludową nutę, ale przede wszystkim, na chwałę Panu Bogu. Niedzielny (20.06) Festiwal Pieśni Religijnej dla Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów ludowych okazał się wielkim sukcesem.
Za nami Festiwal Pieśni Religijnej dla Kół Gospodyń Wiejskich

Wydarzenie odbyło się w Lipsku koło Zamościa i współfinansowane było przez Województwo lubelskie „Lubelskie smakuje życie”. Podczas festiwalu odbyło się też rozstrzygnięcie Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych, emitowanej w KRZ. Audycję i festiwal prowadził ks. Krzysztof Hawro.

POSŁUCHAJ

Podczas przeglądu wystąpiło dziesięć zespołów.

POSŁUCHAJ

Przedstawicielki laureatek Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych, czyli Andrzejkowych Nutek podkreślały, że głosy oddane przez słuchaczy są dla nich wielką radością.

POSŁUCHAJ

Gospodarzem miejsca, a więc proboszczem parafii Lipsko jest duszpasterz rolników naszej diecezji ks. Józef Bednarski.

POSŁUCHAJ

W wydarzeniu wziął udział przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jednocześnie wierny parafii Lipsko, senator Jerzy Chróścikowski.

POSŁUCHAJ

Z zespołami spotkał się Krzysztof Gałaszkiewicz, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i dyrektor lubelskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

POSŁUCHAJ

Cieszymy się, że na terenie powiatu zamojskiego mamy bardzo dużo KGW – podkreślał starosta zamojski, Stanisław Grześko.

POSŁUCHAJ

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II w Zamościu oraz parafia pw. Św Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze