Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Uczelnia wspiera sportowców

Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu otrzymała podziękowania od Akademicko-Uczniowskiego Klubu Sportowego Trefl Zamość za wsparcie drużyn tenisa stołowego w mijającym sezonie.
Uczelnia wspiera sportowców

Prezes AUKS Trefl Zamość i trener tenisistów Piotr Kostrubiec wraz z zawodniczką Wiktorią Puzio złożyli na ręce JM Rektora UPZ dr. hab. Andrzeja Samborskiego podziękowania za dotychczasową współpracę i wsparcie drużyn tenisa stołowego.

Od 2012 r. Uczelnia i Klub, zajmujący się szkoleniem tenisistów stołowych, ściśle ze sobą współpracują. W rozgrywkach ligowych drużyny występują pod nazwą Uczelnia Państwowa Zamość. UPZ jest sponsorem strategicznym i tytularnym drużyny męskiej występującej w Superlidze oraz drużyny kobiet, która w tym sezonie wywalczyła awans do Ekstraklasy. Tym samym Zamość jest jednym z dwóch ośrodków w Polsce, który posiada dwa zespoły w najwyższych klasach rozgrywkowych tenisa stołowego w Polsce.

- To już dziewięć lat bardzo owocnej współpracy. W tym czasie, drużyna męska wywalczyła awans do Superligi i utrzymała się w krajowej elicie, a w tym sezonie do najwyższej klasy rozgrywkowej awansowała drużyna kobiet. Trudno sobie wyobrazić lepsze uwieńczenie tego sezonu. Przed nami dużo pracy, ale jesteśmy zmotywowani do osiągania kolejnych sukcesów – powiedział prezes AUKS Trefl Zamość Piotr Kostrubiec.

Dobre wyniki w rozgrywkach klubowych przełożyły się również na wzrost zainteresowania tą dyscypliną wśród studentów UPZ. Uczelnia ma na swoim koncie dwa srebrne medale Akademickich Mistrzostw Polski w 2018 i 2020 r. oraz dwa najważniejsze – tytuły Akademickich Mistrzów Polski w tenisie stołowym zdobyte w 2019 i 2021 roku.

- Cieszę się, że poza bardzo dobrymi studentami, mamy również świetnych sportowców. W tej grupie dominuje tenis stołowy. W najwyższej lidze w Polsce gra zespół męski, a teraz podobny do nich sukces odniósł zespół kobiet. Cieszymy się, że nasze drużyny walczą na najwyższym poziomie – powiedział rektor Uczelni Państwowej w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski.

Mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie równie udany dla zamojskich tenisistek i tenisistów stołowych.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze