Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Pływajmy na strzeżonych kąpieliskach

Sezon wakacyjny i urlopowy w pełni. Przed nami jeszcze dwa miesiące wakacji, które najprawdopodobniej spędzamy nad wodą.
Pływajmy na strzeżonych kąpieliskach

Autor: OSiR Biłgoraj

W Biłgoraju dla mieszkańców dostępny jest zalew "Bojary" .jednak woda jest nieprzydatna do kąpieli ze względu na występujące sinice. Wczoraj woda była napowietrzana przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, wiec mamy nadzieję, że jutro sanepid udostępni kąpielisko wszystkim chętnym. O tym czy można korzystać ze zbiornika wodnego dowiemy się z masztu, na którym wywieszona jest flaga. Biała oznacza dozwoloną kąpiel, a czerwona flaga oznacza zakaz kąpieli. Z jakich atrakcji w tym roku skorzystamy nad zalewem Bojary?

POSŁUCHAJ


Nad zalewem znajdują się nie tylko miejsca do plażowania i molo ale także boisko do siatkówki czy plac zabaw dla dzieci. Codziennie kąpielisko wodne jest czynne w godz. 10:00 - 18:00, a nad bezpieczeństwem osób kapiących czuwa trzech ratowników WOPR.


Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że aktualnie z zalewu miejskiego, który znajduje się za Rotundą nie można korzystać. Jest on placem budowy, a wiec osoby pływające, korzystają z wody na własną odpowiedzialność. Obecnie zamojski zalewu, jest modernizowany. Co się zmieniło? Zalewy rybacki i kąpielowy zostały połączone, a na środku wybudowana została wyspa. Na miejscu starych kontenerów dla ratowników wodnych powstały nowe, a na plaży wymieniono piasek. Prace nad zalewem postępują zgodnie z planem i większość remontów już wykonano. W najbliższym czasie na ścieżkach rowerowych położony będzie asfalt, dostawione będą lampy i ustawione będą dwa dodatkowe kontenery. W tym sezonie kąpielisko będzie usytuowane przy Rotundzie, gdzie funkcjonowało w poprzednich latach. Kiedy prace remontowe się zakończą obiekt zostanie przekazany Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zamościu, który podejmie decyzję o terminie otwarcia kąpieliska. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa