Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 21:39
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Grupa Azoty Partnerem 78. edycji Tour de Pologne

Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej – została Partnerem startu IV etapu Tour de Pologne - Grupa Azoty, Tarnów – Bukovina Resort. Start honorowy etapu odbędzie się 12 sierpnia spod budynku Dyrekcji Generalnej Grupy Azoty w Tarnowie. Zaangażowanie spółki w najważniejsze kolarskie wydarzenie w Polsce to kontynuacja działań w kierunku wsparcia krajowych wydarzeń sportowych o zasięgu międzynarodowym. To także kolejny krok w stronę promocji środków transportu, przyjaznych dla środowiska.
Grupa Azoty Partnerem 78. edycji Tour de Pologne
Autor: Tour de Pologne

Rowery były i nadal pozostają bardzo popularnym środkiem transportu wśród pracowników spółki. Kilkadziesiąt lat temu zakończenie dnia pracy przypominało prawdziwy start wyścigu kolarskiego - około godz. 15:00 pracownicy z rowerami gromadzili się przy bramie, a kiedy podnosił się szlaban, tłumnie ruszali w kierunku swoich domów. Obecnie, dzielnicę Mościce – w której znajdują się zakłady Grupy Azoty - z centrum Tarnowa łączy ścieżka rowerowa, zbudowana aby poprawić bezpieczeństwo i komfort między innymi pracowników dojeżdżających do pracy.
Dzięki umowie Grupy Azoty z organizatorem, po 7 latach przerwy Tour de Pologne wraca do Tarnowa. To popularny wyścig, od wielu lat dostarczający sportowych emocji milionom Polaków. Popularyzuje tak ważną współcześnie kulturę rowerową, a rowery to środek transportu mocno związany z historią tarnowskiej fabryki i jej pracownikami od 1927 roku. Cieszę się, że Grupa Azoty będzie w 2021 roku gospodarzem etapu i startu, który odbędzie się przy głównej siedzibie spółki w Mościcach - mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Bardzo się cieszę, że Grupa Azoty dołączyła do grona sponsorów naszego wyścigu. Tour de Pologne jest imprezą, która wzbudza wielkie emocje sportowe, ale jednocześnie promuje nasz kraj oraz samo kolarstwo jako sport. Dzięki współpracy z Grupą Azoty, wyścig w tym roku może zawitać do Tarnowa, to dla nas ogromna radość — przyznaje Czesław Lang, organizator imprezy.

Tegoroczny Tour de Pologne to 78. edycja tego prestiżowego wyścigu kolarskiego z udziałem 19 najlepszych drużyn świata oraz trzech teamów, które od organizatorów otrzymały „dzikie karty"; wśród nich znalazła się reprezentacja Polski. Impreza rozpocznie się 9 sierpnia w Lublinie, zakończy zaś w Krakowie 15 sierpnia. Łącznie — podczas 7 etapów — kolarze przemierzą trasę liczącą 1140 km.

Jako jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej Grupa Azoty ma aktywny udział we wspieraniu polskich sportowców. Spółka sponsoruje wiele klubów, m.in. piłkarskich, siatkarskich, piłki ręcznej i żużlowych. Prowadzi działania sponsoringowego także w ramach współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim oraz w ramach umów ze sportowcami m.in. Piotrem Żyłą, Marcinem Lewandowskim i Malwiną Kopron.

Grupa Kapitałowa Grupa Azoty w swoich działaniach przykłada bardzo dużo wagi do kwestii związanych z ochroną środowiska i klimatu. W ramach licznych akcji CSR-owych, Grupa zachęca pracowników do dojeżdżania do i z pracy rowerami. W tym celu na terenach zakładów Grupy Azoty rozwijana jest infrastruktura rowerowa, cyklicznie organizowane są akcje rozdawania kamizelek odblaskowych, światełek, czy odblasków. Dodatkowo, niektóre wydziały funkcjonujące w Grupie Azoty wyposażone są w firmowe jednoślady, które cieszą się coraz większą popularnością wśród pracowników i ułatwiają codzienną pracę.

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A