Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Już poniedziałek skorzystamy z zamojskiego kąpieliska

Sympatycy sportów wodnych z niecierpliwością czekają na otwarcie zamojskiego zalewu. Już w najbliższy poniedziałek (2.08) otwarte zostanie miejskie kąpielisko w Zamościu.
Już poniedziałek skorzystamy z zamojskiego kąpieliska

Aktualnie nad zalewem trwają jeszcze prace modernizacyjne, ale ze względu na wakacje i towarzyszące im upały władze miasta i zamojski OSiR podjęli decyzję, że kąpielisko zostanie oddane do użytkowania plażowiczom. Zalew nadal jest placem budowy, gdzie znajdują się różnego rodzaju materiały budowlane oraz maszyny. Jednak prace przy remoncie zalewu postępują zgodnie z planem, a co się zmieniło? Zalewy rybacki i kąpielowy zostały połączone, a na środku wybudowana została wyspa. Na miejscu starych kontenerów dla ratowników wodnych powstały nowe, a na plaży wymieniono piasek. Kąpielisko będzie usytuowane przy Rotundzie, gdzie funkcjonowało w poprzednich latach, a nad bezpieczeństwem osób przebywających w wodzie będą czuwać ratownicy wodni Rejonowego WOPR w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Plażowicze już niebawem będą mogli poczuć się jak na tropikalnych wyspach ponieważ wokół kąpieliska stanął palmy.

POSŁUCHAJ

Nad zamojski zalew dotrzemy z trzech stron: od Rotundy, od parkingu przy strzelnicy oraz nową ścieżką rowerową od ul. Altanowej. Najszybciej i najbezpieczniej na kąpielisko dotrzemy nowo powstałym pieszo - rowerowym przepustem od ul. Altanowej, gdzie przed laty znajdowała się siedziba WORD-u.
POSŁUCHAJ

Do dyspozycji plażowiczów udostępnione będą m.in. toalety i szatnie.
POSŁUCHAJ

W czasie wakacji zalew będzie udostępniony zarówno plażowiczom jak również przedsiębiorcom.
POSŁUCHAJ

Sympatycy wodnych atrakcji będą mgli skorzystać także z wypożyczalni sprzętu.
POSŁUCHAJ

Pomysłów na zagospodarowanie przestrzenne wokół zalewu jest bardzo dużo.
POSŁUCHAJ

Mateusz Ferens dodał, że w planach OSiR jest także budowa piłkarskich boisk.
POSŁUCHAJ

Dalsze plany to wybudowanie na zbiorniku wake parku. Jeśli realizacja pomysłu dojdzie do skutku dla miłośników wody wybudowany zostanie specjalny wyciąg.
POSŁUCHAJ

W piątek (30.07), a wiec dzisiaj zamojski OSiR organizuje akcję sprzątania wokół zamojskiego zalewu.

POSŁUCHAJ

Przy strzelnicy powstał także parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych, a od parkingu wzdłuż ogródków działkowych „Relaks" można dojechać nowo powstałą ścieżką rowerową wprost na plażę.


 


 

 
   Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. Budzyńskiego