Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama LESZEK JÓŹWIAK PSYCHOPOMOC

Biłgoraj. Festiwal Kultur

W Biłgoraju trwa VIII Festiwal Kultur, który tradycyjnie inauguruje Festiwal „Warszawa Singera”. Rozpoczął się on (06.08) przy fontannie na Placu Wolności, a następnie na scenie letniej BCK odbył się koncert gospodarzy.
Biłgoraj. Festiwal Kultur

Chcemy pokazać naszą kulturę i kulturę innych krajów – podkreślała Maryla Olejko, kierownik artystyczny BCK:

POSŁUCHAJ

Pragniemy również zwrócić uwagę, iż Biłgoraj był miastem wielokulturowym:

POSŁUCHAJ

Przed publicznością wystąpili: Orkiestra Dęta z Przodkowa, Grupa Folklorystyczna „Pokolenia” z Biłgoraja, zespoł „Przodkowianie” z Przodkowa, „Hora Florilor” z Osica de Jos (Rumunia), Anna Dębicka - tancerka, aktorka oraz instruktor tańca cygańskiego, duet Tatiana i Oksana (Ukraina) oraz Grupa „Że górale”, artyści Teatru Żydowskiego z Warszawy oraz Biłgorajski Teatr Poezji i Piosenki.

Organizatorzy wydarzenia zaplanowali koncerty, a dodatkowo w niedzielę, 8 sierpnia, przed południem odbędzie się „Spacer śladami biłgorajskich Żydów” i spotkanie z dr Dorotą Skakuj pod hasłem „Biłgoraj wielokulturowy”. Festiwalowi towarzyszył będzie także Jarmark Sitarski.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze