Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 grudnia 2025 06:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Menstyl

Po raz pierwszy Tour de Pologne Amatorów zawitał do Arłamowa

We wtorek (10.08) w Arłamowie prawie 2000 zawodników stanęło na starcie wyścigu Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Po roku przerwy, kiedy ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wyścig dla Amatorów nie odbył się, pasjonaci kolarstwa znów mogli spotkać się, żeby zmierzyć się ze sobą na tych samych trasach, po których następnego dnia będą ścigać się zawodowcy. Po raz pierwszy start i meta znajdowały się przy Hotelu Arłamów, który okazał się niezwykle gościnny.
  • Źródło: Biuro Prasowe Lang Team
Po raz pierwszy Tour de Pologne Amatorów zawitał do Arłamowa

Autor: Biuro prasowe TdP

W opinii uczestników, w odróżnieniu do poprzednich edycji 75 km trasa była mocno interwałowa – częste podjazdy, zjazdy, odcinki płaskie, o mniejszym i większym nachyleniu. Trzeba było wykazać się dobrym przygotowaniem i dużą wszechstronnością, żeby walczyć o dobry wynik. Po dojeździe do Huwnik, kolarze dwa razy pokonali malowniczą 23 km pętlę z dość wymagającym podjazdem w Kalwarii Pacławskiej, by wrócić w drogę powrotną do Arłamowa. Ostatnie kilometry Amatorzy podjeżdżali pod metę nową drogą, niedawno przygotowaną dzięki Hotelowi Arłamów, z myślą właśnie o tym wydarzeniu.

Pierwszy na metę, przybył Adam Adamkiewicz (M-3 Strefasportu.pl MW Invest Group, z czasem 2:04:37), drugi był Piotr Tomana (M-4 Agrochest Team), trzeci Damian Bartoszek (M-4 Agrochest Team). Wśród pań pierwsza była Kamila Wójcikiewicz (K-2 Agrochest Team, z czasem 2:23:16), druga Angelika Tlołka (K-3 Jas-Kółka), trzecia Anna Sadowska (K-3 Bike Atelier Team).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Agrochest Team. Po raz pierwszy w historii wyścigu dekorowane były również kategorie wiekowe.

W ramach ORLEN Tour de Pologne Amatorów, przeprowadzone zostały dodatkowe klasyfikacje: Górskie Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji oraz Puchar Hotelu Arłamów.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)