Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

ZUS: SMS o zwolnieniu lekarskim i PUE

Już około 600 tys. zwolnień lekarskich wystawili medycy z województwa lubelskiego od początku tego roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina pacjentom, że mogą otrzymywać powiadomienia o wystawionych im zwolnieniach SMS-em lub e-mailem.
ZUS: SMS o zwolnieniu lekarskim i PUE

Taką możliwość daje profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Każdy ubezpieczony może włączyć na platformie ZUS subskrypcję powiadomień o nowych zdarzeniach na swoim koncie w PUE. Może to być np. nadejście nowego dokumentu z ZUS-u albo wystawienie nowego zwolnienia lekarskiego. Powiadomienie przychodzi wtedy SMS-em na telefon albo na adres e-mail – w zależności od tego, jaką opcję wybrał ubezpieczony. Warto z takiej usługi korzystać, żeby mieć pod ręką dane swojego zaświadczenia lekarskiego, między innymi informacje o jego okresie. Mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS-u w województwie lubelskim.

POSŁUCHAJ

W ostatnim czasie wiele osób dostało z ZUS-u także SMS z jednorazowym hasłem do konta na Platformie Usług Elektronicznych.

POSŁUCHAJ

Wiadomości przychodzą na numer telefonu i adres e-mail, które rodzic podał we wniosku o świadczenie 300+.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny