Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Historia lubi się powtarzać. Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami.

Historia lubi się powtarzać ponieważ zwycięzcami tegorocznego Biegu wokół Twierdzy Zamość zostali Ci sami zawodnicy, co w roku ubiegłym Aleksandra Jakubczak i Radosław Gromek.
Historia lubi się powtarzać. Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami.

W przed dzień Święta Wojska Polskiego w sobotę (14.08) odbyła się VIII edycja Biegu wokół Twierdzy Zamość. Tradycyjnie bieg został zorganizowany ze startą i metą na zamojskim Rynku Wielkim. Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się z udziałem zaproszonych gości i zawodników. List w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego odczytał Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Zdzisław Szwed.

POSŁUCHAJ

W biegu głównym na dystansie 4 km uczestniczyli biegacze oraz sympatycy marszu z kijami nordic walking z terenu całej Polski. Natomiast w biegach na dystansach 300, 600 i 800 metrów wzięły udział dzieci i młodzież. Bieg podsumował pomysłodawca wydarzenia.
POSŁUCHAJ

Wyniki biegu na dystansie czterech kilometrów przedstawił Krzysztof Pszenniak.
POSŁUCHAJ

Pierwszy z mężczyzn na linię mety dobiegł zawodnik pochodzący z Zamościa Radosław Gromek, który mieszka w Warszawie. Natomiast wśród kobiet w klasyfikacji generalnej oraz kategorii służb mundurowych triumfowała niepokonana od lat Aleksandra Jakubczak, która reprezentowała 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu.
POSŁUCHAJ

Aleksandra Jakubczak startując w Biegu wokół Twierdzy Zamość stanęła na podium pierwszego miejsca już po raz ósmy z rządu. Czy zwycięstwo było zaskoczeniem?
POSŁUCHAJ


Aleksandra Jakubczak prowadzi treningi biegowe ph. „Biegam bo lubię", które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 na stadionie zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zajęcia adresowane są do biegaczy zawodowych i amatorów.
POSŁUCHAJ

Zawodniczka z Sitańca przyznała, że trasa była zróżnicowana i trudna ze względu na wysoką temperaturę i towarzyszący wszystkim upał.

POSŁUCHAJ

Katarzyna Kulik dodała, że stara się brać udział w biegach, gdzie startować może ze swoim czworonożnym przyjacielem, psem "Figo".
POSŁUCHAJ

W planach Katarzyny Kulik jest również start w październikowym UltraRoztoczu, a w tym wydarzeniu pobiegnie także z psem.

POSŁUCHAJ

A jak wyglądały biegi dla dzieci i młodzieży? Były one także emocjonujące, bo w biegach na dystansach 300, 600 i 800 metrów uczestniczyło dziewięćdziesięciu małych biegaczy. Pierwsze miejsce na dystansie 300 m zajęła Milena Jaremko z województwa podkarpackiego. Na co dzień trenuje ona piłkę nożną w drużynie „Czarni Oleszyce” pod okiem swojego taty, który jest szkoleniowcem. Na imprezę przyjechała z mamą i tatem, który także zawitał na linii startu. A jak wyglądały przygotowania do biegu?

POSŁUCHAJ


Władysław Jaremko, tato Mileny przyznał, że do biegu głównego przygotowywał się systematycznie trenując w Oleszycach.
POSŁUCHAJ

Władysław Jaremko jako trener dziewcząt zespołu „Czarni Oleszyce” dodał, że zawodniczki mają na swoim koncie liczne sukces
POSŁUCHAJ

Pierwszy na dystansie 800 m dobiegł zawodnik KS Agros Zamość. Jego trenerem jest tato Dariusz Kuzdra, znany zamościanin, który na swoim koncie ma liczne trofea biegowe. Reprezentując nasze miasto wielokrotnie brał udział w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.

POSŁUCHAJ

W biegach dla dzieci i młodzieży na podium stanęła także reprezentantka zamojskiego Agrosu, która lekkoatletykę trenuje pod okiem Janusza Stryjewskiego.

POSŁUCHAJ

Inna zawodniczka, która także stanęła na podium zdradziła jak wyglądają treningi lekkoatletyczne w KS Agros Zamość.
POSŁUCHAJ

W biegu na 600 m trzecie miejsce zajęła mieszkanka stolicy.

POSŁUCHAJ

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych klasach uhonorowani zostali pucharami oraz atrakcyjnymi upominkami i nagrodami finansowymi.

Duża ilość biegaczy na linii startu świadczy, że coroczny bieg organizowany w Zamościu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dla zawodników Bieg wokół Twierdzy Zamość był doskonałą okazją do sprawdzenia formy.


Głównymi organizatorami biegu było: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz KS Agros Zamość przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Starostwa Powiatowego w Zamościu, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zamojskiego Domu Kultury, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Gmina Zamość, I LO w Zamościu, Gminy Miączyn oraz sponsorów.

 

WYNIKI kliknij
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A