Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Diecezjalny Dzień Katechetyczny

W minioną sobotę (28.08) w katedrze zamojskiej odbył się Diecezjalny Dzień Katechetyczny organizowany przez Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.
Diecezjalny Dzień Katechetyczny

Autor: fot. ks. Krzysztof Hawro

Zgromadził katechetów duchownych i świeckich z terenu diecezji zamojsko - lubaczowskiej. Spotkanie rozpoczęło się półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił biskup diecezjalny Marian Rojek.  W homilii zwrócił uwagę na szczególną więź łączącą katechetę z uczniem.

POSŁUCHAJ

Ks. biskup zachęcił również katechetów by dawali młodym osobom odważne świadectwo o Chrystusie.

POSŁUCHAJ

Po Eucharystii wykład inauguracyjny pt. "Mistagogiczny wymiar katechezy – spojrzenie z perspektywy 30 lat nauczania religii w szkole" wygłosił ks. dr hab. Roman Buchta, prof. Uniwersytetu Śląskiego i Dyrektor Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Katowickiej. Kapłan wskazywał na zalety nauczania religii w szkole.

POSŁUCHAJ

Podczas wykładu zwrócona została także uwaga na to, że posługa katechety różni się od pracy nauczyciela innych przedmiotów.

POSŁUCHAJ

Ks. Piotr Brodziak, Dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu zachęcał wszystkich przybyłych na spotkanie katechetów do częstego sięgania po dokumenty Kościoła

POSŁUCHAJ

Podczas Diecezjalnego Dnia Katechetycznego zostały także podane wytyczne na nowy rok szkolny oraz rozdane Diecezjalne Informatory Katechetyczne. Na spotkaniu obecni byli również Monika Żur - Dyrektor zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie, Dorota Mach - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, Tomasz Zieliński - Poseł na Sejm RP, Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Artur Gontarz - Kierownik Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu oraz Bogdan Leszczuk - nauczyciel - konsultant Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w ZamościuPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
jakub agłuszewicz 18.09.2021 19:04
super fajne i katolicko