Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Dożynki Powiatowe w Oleszycach

Rolnicy z powiatu lubaczowskiego świętowali w minioną niedzielę (29.08) zakończenie prac polowych i żniw podczas Dożynek Powiatowych.
Dożynki Powiatowe w Oleszycach

Autor: fot. Ewelina Michalska

Gospodarzem święta w tym roku była Gmina Oleszyce. Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki delegacji wieńcowych na placu przy Ratuszu Miejskim. Następnie w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach została odprawiona Msza Święta w intencji rolników. 

Później uroczystości dożynkowe przeniosły się na stadion miejski w Oleszycach. Wszystkich przybyłych gości powitał Zenon Swatek - Starosta Powiatu Lubaczowskiego.

POSŁUCHAJ

Podczas dożynek swoje stoiska miały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu lubaczowskiego. Nie zabrakło na nich wielu smakołyków.

POSŁUCHAJ

 tradycyjnie odbył się także konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

POSŁUCHAJ

Więcej o Dożynkach Powiatowych usłyszą Państwo w audycji samorządowej Powiatu Lubaczowskiego w najbliższą sobotę 4 września.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)