Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

2021-09-05 Trzeszczany

W niedzielę (05.09) Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. "Niedzieli Radiowej" odwiedziło parafię pw. Trójcy Przenajświętszej i Narodzenia NMP w Trzeszczanach.
2021-09-05 Trzeszczany

Autor: fot. archiwm KRZ

Parafia dziś znajduje się w granicach dekanatu Grabowiec. Swoją historią sięga początków XV wieku. O historii tego miejsca oraz jej współczesnym funkcjonowaniu opowiada proboszcz, ks. dziekan Marek Barszczowski.

POSŁUCHAJ

Jolanta Wołk jest przedstawicielką rady duszpastersko-ekonomicznej. Opowiedziała nam też o wieloletnim archiwizowaniu informacji o wydarzeniach w parafii, zawartych w kronice.

POSŁUCHAJ

Ks. Mateusz Kopa - wikariusz parafii, wraz z Krystianem Hawro opowiedzieli nam o formacji młodzieży w Liturgicznej Służbie Ołtarza i w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

POSŁUCHAJ

W parafii istnieje wiele grup formacyjnych. Justyna Hawro opowiedziała nam o parafialnej scholi i wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca.

POSŁUCHAJ

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii w Trzeszczanach, ks. Markowi Barszczowskiemu za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość i zorganizowanie Niedzieli Radiowej.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Elżbieta 05.09.2021 19:45
Moja parafia.W tym pięknym kościele przyjmowałam wszystkie Sakramenty Święte.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa