Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Uczniowie pomagają Hospicjum Santa Galla

Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Uśmiech”, który działa przy Gimnazjum im. J. Zamoyskiego w Starym Zamościu przystąpili do edukacyjnego projektu pn. "TalentowiSKO". Przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci i młodzieży, którzy zbiórką pieniędzy chcą pomóc instytucjom potrzebującym wsparcia finansowego. Młodzież ze Starego Zamościa od siedmiu lat wpiera podopiecznych Hospicjum Santa Halla w Łabuńkach Pierwszych.
Uczniowie pomagają Hospicjum Santa Galla

Dlatego przystępując do projektu za główny cel uczniowie obrali zbiórkę pieniędzy na zakup aparatu USG, który jest niezbędny w diagnozowaniu chorób nowotworowych. Akcja "TalentowiSKO" rozpoczęła się 1.10.br i potrwa do końca marca przyszłego roku. Więcej o projekcie powiedziała Beata Soboń, pełniąca funkcję pedagoga szkolnego w Gimnazjum w Starym Zamościu, a jednocześnie koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariusza "Uśmiech".

POSŁUCHAJ

Beata Soboń dodała, że w działaniach akcji uczestniczą nie tylko uczniowie szkoły, ale również całe rodziny.

POSŁUCHAJ

Młodzież szkolna zorganizowała w piątek (16.12) na rzecz hospicjum międzyszkolny turniej charytatywny. Drużyny uczestniczące w rozgrywkach piłkarskich mogły wpłacać dowolne kwoty pieniężne na rzecz placówki. Młodzież za Starego Zamościa do końca marca chce zebrać kwotę w wysokości 5,5 tys. zł.

POSŁUCHAJ

Na obecną chwilę uczniom udało się uzbierać 4 tys. zł. Aby powiększyć sumę zebranych środków finansowych pierwszorzędnym celem jest zorganizowanie przez szkołę w lutym 2017 „Niedzieli hospicyjnej" oraz piłkarskiego turnieju, w którym zagra drużyna księży i służby więziennej.


 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze