Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:09
Reklama SIG Zamość

Uczniowie pomagają Hospicjum Santa Galla

Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Uśmiech”, który działa przy Gimnazjum im. J. Zamoyskiego w Starym Zamościu przystąpili do edukacyjnego projektu pn. "TalentowiSKO". Przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci i młodzieży, którzy zbiórką pieniędzy chcą pomóc instytucjom potrzebującym wsparcia finansowego. Młodzież ze Starego Zamościa od siedmiu lat wpiera podopiecznych Hospicjum Santa Halla w Łabuńkach Pierwszych.
Uczniowie pomagają Hospicjum Santa Galla

Dlatego przystępując do projektu za główny cel uczniowie obrali zbiórkę pieniędzy na zakup aparatu USG, który jest niezbędny w diagnozowaniu chorób nowotworowych. Akcja "TalentowiSKO" rozpoczęła się 1.10.br i potrwa do końca marca przyszłego roku. Więcej o projekcie powiedziała Beata Soboń, pełniąca funkcję pedagoga szkolnego w Gimnazjum w Starym Zamościu, a jednocześnie koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariusza "Uśmiech".

POSŁUCHAJ

Beata Soboń dodała, że w działaniach akcji uczestniczą nie tylko uczniowie szkoły, ale również całe rodziny.

POSŁUCHAJ

Młodzież szkolna zorganizowała w piątek (16.12) na rzecz hospicjum międzyszkolny turniej charytatywny. Drużyny uczestniczące w rozgrywkach piłkarskich mogły wpłacać dowolne kwoty pieniężne na rzecz placówki. Młodzież za Starego Zamościa do końca marca chce zebrać kwotę w wysokości 5,5 tys. zł.

POSŁUCHAJ

Na obecną chwilę uczniom udało się uzbierać 4 tys. zł. Aby powiększyć sumę zebranych środków finansowych pierwszorzędnym celem jest zorganizowanie przez szkołę w lutym 2017 „Niedzieli hospicyjnej" oraz piłkarskiego turnieju, w którym zagra drużyna księży i służby więziennej.


 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu