Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Menstyl

Zamojscy tenisiści i tenisistki zainaugurowali nowy sezon

Pierwsze mecze w sezonie 2021/2022 rozegrali tenisiści i tenisistki drużyn Uczelnia Państwowa Zamość (obecnie Akademia Zamojska). Występujący w Superlidze panowie zdobyli punkt w Bydgoszczy i ulegli drużynie z Torunia, natomiast grające w Ekstraklasie panie musiały uznać wyższość rywalek z Wrocławia i Sochaczewa.
Zamojscy tenisiści i tenisistki zainaugurowali nowy sezon

Autor: UPZ Zamość

Drużyna trenera Piotra Kostrubca rozegrała wyrównany mecz w Bydgoszczy i minimalnie uległa gospodarzom 2:3. Bardzo dobrze zaprezentował się Anglik Andrew Baggaley, który wygrał w tym meczu dwie partie dla drużyny z Zamościa. Mimo porażki zamościanie zaprezentowali się również całkiem nieźle w Toruniu. Po tym, jak Andrew Baggaley wygrał pierwszą partię z reprezentantem Polski Konradem Kulpą, zamojski zespół prowadził z wyżej notowanym rywalem. Swoje pojedynki przegrali niestety Filip Szymański i Daniel Górak. W czwartej partii Andrew Baggaley był bliski powtórzenia wyczynu z Bydgoszczy, ponieważ prowadził z Shogo Taharą 1:0. Ostatecznie kolejne dwa sety wygrał zawodnik gospodarzy ustanawiając wynik meczu na 3:1 dla zespołu z Torunia. W meczach z Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz i Energą Manekin Toruń zamościanie zagrali w składzie: Andrew Baggaley, Daniel Górak, Filip Szymański.

Pierwsze doświadczenia w debiutanckim sezonie w Ekstraklasie zbiera żeńska drużyna z Zamościa. W otwierających rozgrywki spotkaniach zagrały z czołowymi zespołami ubiegłego sezonu KU AZS UE Wrocław oraz SKKTS Sochaczew. We Wrocławiu zawodniczki trenera Piotra Kostrubca uległy rywalkom 1:3, zaś w Sochaczewie 0:3. W spotkaniach tych zamojska drużyna zagrała w składzie: Anna Brzyska, Rui Fang Dong, Karolina Lalak, Aleksandra Osuch, Wiktoria Puzio.

Obecnie męska drużyna z Zamościa zajmuje 9. miejsce w LOTTO Superlidze, zaś zespół kobiet 9. miejsce w Ekstraklasie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia Zamość