Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 12:11
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Konferencja MKS Padwy Zamość i plany na nowy sezon...

W restauracji zamojskiego OSiR w czwartek (16.09) odbyła się konferencja prasowa, dotycząca przygotowań MKS Padwy Zamość do zbliżającego się sezonu 2021/2022 w Centralnej Lidze piłki ręcznej.
Konferencja MKS Padwy Zamość i plany na nowy sezon...

Zamierzony cel jakim było utrzymanie się w I lidze został zrealizowany, a w tym sezonie dzięki awansowi zamojski zespól zagra w Centralnej Lidze w nowym składzie. Padwę w tym sezonie czeka trzynaście spotkań i wiele nowych wyzwań. Wyjazdowe mecze, które wiążą się z logistyką, zakwaterowaniem i wyżywieniem wymagają przede wszystkim dużych nakładów finansowych. Prezes MKS Padwa Zamość Sławomir Tór przyznał, że koszty w dużym stopniu zostaną pokryte przez sponsorów.

POSŁUCHAJ

W tym sezonie zespół Padwy został wzmocniony o trzech nowych zawodników, o których powiedział trener Marcin Czerwonka.
POSŁUCHAJ


Już w najbliższą sobotę (18.09) na inaugurację sezonu Padwa wyjedzie do Olsztyna. Planem Miasta Zamość i klubu była inauguracja Centralnej Ligi w Zamościu, jednak z powodu remontu hali widowiskowo - sportowej OSiR mecz odbędzie się na wyjeździe. Sobotni, mecz rozpocznie się o godz. 17.00, a czego jako kibice możemy spodziewać się po rywalu?
POSŁUCHAJ


Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk przyznał, że prace remontowe zamojskiej hali zostały opóźnione z przyczyn niezależnych od wykonawcy.

POSŁUCHAJ

Andrzej Wnuk poinformował, że na hali wykonano już nagłośnienie, jednak na zamontowanie nowego oświetlenia i wykonanie nawierzchni, firma wykonująca zadanie potrzebuje jeszcze kilku tygodni.

POSŁUCHAJ

Szymon Fugiel, kapitan Padwy przyznał, że marzenia zawodników o nowej hali wkrótce zostaną spełnione. Na pełne emocji, zbliżające się mecze zaprasza wszystkich kibiców.
POSŁUCHAJ

Andrzej Wnuk dodał, że dzięki awansowi Padwy do Centralnej Ligi o Zamościu słyszy się w całej Polsce.
POSŁUCHAJ


Prezydent zapewnił, że klub może liczyć na wsparcie w zakresie środków finansowych, które przeznaczone będą na promocje klubu.
POSŁUCHAJ


Krzysztof Gałaszkiewicz, radny Województwa Lubelskiego podkreślił, że Urząd Marszałkowski w Lublinie docenił zaangażowanie zawodników i trenera. Dlatego nagrodą za awans jest wyższe niż w poprzednich latach wsparcie finansowe.

POSŁUCHAJ

Krzysztof Gałaszkiewicz, którego syn grał w grupie seniorów Padwy, a od niedawna reprezentuje barwy klubowe AZS UMCS Lublin dodał, że sercem związany jest z piłką ręczną. Dodał, że o sławie zamojskiego zespołu świadczy liczba kibiców na trybunach.

POSŁUCHAJ

Dr hab. Paweł Skrzydlewski, rektor Akademii Zamojskiej podkreślił, że uczelnia będzie wpierała sport i zawodników, którzy także są jej studentami.
POSŁUCHAJ

W tym roku edukację na drugim roku studiów w Akademii Zamojskiej podejmie nowy zawodnik Padwy Gabriel Olichwiruk. Prawoskrzydłowy zespołu przyznał, że sprosta poziomowi sportowemu i zaprezentuje się w barwach klubu z jak najlepszej strony.
 

POSŁUCHAJ

Nowy sezon zapowiada się obiecująco, a to za sprawą wzmocnienia i doskonałej formy zamojskich szczypiornistów. Do dopingowania Padwie zachęcamy wszystkich kibiców.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A