Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 19:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Bitwy pod Tomaszowem 2021

W Tomaszowie Lubelskim w 82. rocznicę bitew pod Tomaszowem Lubelskim po raz XIII odbyła się rekonstrukcja tych bitew.
Bitwy pod Tomaszowem 2021

 Wydarzenie poprzedziła msza święta polowa, której przewodniczył ks. prał. Czesław Grzyb. Podczas homilii podkreślił, że krzyż i Orzeł Biały widniejący na herbie to nierozerwalne znaki polskości, których nie możemy się wstydzić. Wydarzenie wpisało się w 400-lecie (czterechsetlecie) obchodów nadania prawa miejskiego Tomaszowowi - podkreślił burmistrz miasta, Wojciech Żukowski. 

POSŁUCHAJ

Upamiętnienie bitew pod Tomaszowem ma ważne znaczenie dla całego województwa - zaznaczył Wojewoda Lubelski, Lech Sprawka.

POSŁUCHAJ

Poseł Tomasz Zieliński podkreślił, że należy tej historii uczyć następne pokolenia. 

POSŁUCHAJ

Rekonstrukcja każdego roku przedstawia temat bitew pod Tomaszowem Lubelskim z innej perspektywy. Jaki aspekt poruszony był w tym roku?

POSŁUCHAJ

Wśród obecnych na wydarzeniu byli także potomkowie bohaterów, którzy zginęli 82 lata temu pod Tomaszowem Lubelskim

POSŁUCHAJ

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym. Więcej na ten temat usłyszą Państwo w najbliższą sobotę w audycjach samorządowych.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii