Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Bieg UltraRoztocze już w sobotę (02.10) w Zwierzyńcu

„Wszędzie pięknie, ale na Roztoczu najpiękniej”. Tymi słowami wszystkich sympatyków biegania i jazdy na rowerze do udziału w "UltraRoztoczu" zachęca pomysłodawca i organizator wydarzenia Sławomir Konopka.
Bieg UltraRoztocze już w sobotę (02.10) w Zwierzyńcu

Autor: UltraRoztocze

W najbliższy weekend w dn. 1-3.10 w Zwierzyńcu odbędzie się impreza biegowa „UltraRoztocze" to na dystansach: 10,20, 30, 60, 90, 120 km. Zwierzyniec położony jest nad Wieprzem, przy granicach Roztoczańskiego Parku Narodowego. Miasto ze wszystkich stron otoczone jest lasami, które zajmują aż 66 procent powierzchni gminy.

Najkrótszy 10-cio kilometrowy odcinek trasy pokonają biegacze i sympatycy marszu z kijami nordic walking. Natomiast z dystansem 120 kilometrów zmierzą się biegacze i rowerzyści MTB, a na pozostałych odcinkach wystartują biegacze.

Listy startowe są wypełnione po brzegi, a w tym roku zawitamy ponad tysiąc zawodników, którzy na teren Roztocza przyjadą z przeróżnych zakątków Polski. Cieszący się dużą popularnością bieg poprowadzi pięknymi trasami Roztocza i Roztoczańskiego Parku Narodowego, a zawodnicy wystartują ze: Zwierzyńca, Bondyża, Krasnobrodu, Suśca i Józefowa, by spotkać się na linii mety w Zwierzyńcu. Podążając słowami przysłowia, że „ruch to zdrowie” organizator „UltraRoztocza” Sławomir Konopka stwierdził, że z aktywności fizycznej jaką jest bieganie wynikają same korzyści.

POSŁUCHAJ


Niektórzy zawodnicy biegają dla celów zdrowotnych inni dla siebie, a jeszcze inni, po to by stanąć na podium. Biegaczom, którzy goszczą na naszym pięknym terenie najbardziej podoba się to, że każda z tras jest inna. Przez jakie piękne tereny poprowadzi tegoroczna trasa i co najbardziej podoba się zawodnikom?
POSŁUCHAJ


Z jaką trasą zmierzy się rowerzyści na dystansie 120 kilometrów?
POSŁUCHAJ


Sławomir Konopka stwierdził fakt, że porównując pierwszą edycję biegu do tegorocznej, widać znaczny wzrost zainteresowania biegami terenowymi.

POSŁUCHAJ


Na pełen podziw zasługują biegacze i rowerzyści, którzy zmierzą się ogromnym wyzwaniem jakim jest pokonanie 120-tu kilometrów. Jest to ogromny wysiłek, tym bardziej, że zawodnicy wystartują w sobotę (02.10) o godz. 4.00 nad ranem, a na linii mety spotkają się drugiego dnia dopiero w niedzielę (03.10). Limit na pokonanie tego dystansu wynosi 26 godzin. Sławomir Konopka zdradził jakie emocje towarzyszą uczestnikom na najdłuższej trasie.
POSŁUCHAJ


Dla zawodników, którzy w sobotę zmierzą się z najdłuższymi dystansami przygotowano punkty odżywcze z ciepłym posiłkiem, napojami i słodkościami.
 

POSŁUCHAJ


Bieg ma charakter nie tylko sportowy, ale także charytatywny. Na jakie cele w tym roku zostaną przeznaczone środki pieniężne?


POSŁUCHAJ


Sławomir Konopka dodał, że już ruszyły zapisy na kolejną zimową edycje, która w dn. 7-8 stycznia poprowadzi wąwozami w Szczebrzeszynie.


POSŁUCHAJ


Gdzie prowadzone są zapisy na zimową edycję biegu? Kliknij
POSŁUCHAJ


W Zwierzyńcu biegacze będą mogli zobaczyć wiele ciekawych miejsc m.in.: Barokowy Kościół „na wodzie”, Pałac dawnej Ordynacji Zamojskiej, wzniesienie Bukowa Góra, Stawy Echo i wiele, wiele innych ciekawych i pięknych miejsc.

Więcej na temat 'UltraRoztocza" będziecie mogli Państwo usłyszeć w piątek (01.10) w audycji Rozmowa dnia o godz. 8.40 i 15.40 na fali naszego radia. Gościem rozmowy będzie Sławomir Konopka, pomysłodawca i organizator "UltraRoztocza". Serdecznie zachęcamy do wysłuchania rozmowy.


 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A