Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

XXI Dzień Papieski w Lubaczowie

W najbliższą niedzielę (10.10) obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski.
XXI Dzień Papieski w Lubaczowie

Tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego są słowa „Nie lękajcie się”. Z tej okazji lubaczowska Konkatedra przygotowała wiele wydarzeń poświęconych pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II.

O godz. 11:00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji młodych. Bezpośrednio po liturgii rozpocznie się Papieski Rajd Rowerowy. Jego organizator – Lubaczowska Grupa Rowerowa KRESY, wyznaczyła 40 km trasę, która będzie biegła przez okoliczne miejscowości. O szczegółach rajdu opowiada Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego, ks. Andrzej Stopyra:

POSŁUCHAJ

Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce w godzinach wieczornych. Zgromadzeni podążać będą trasą, którą Jan Paweł II przemierzał podczas swojej wizyty w Lubaczowie.

POSŁUCHAJ

Przez cały dzień będzie można także złożyć ofiary do puszek, na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, jako widoczny znak pomocy uzdolnionej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin.

Z kolei w sobotę 16 października, w rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej poprowadzą w lubaczowskiej Konkatedrze różaniec, a po nim zostanie celebrowana dziękczynna Msza Święta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”