Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 17:09
Reklama

Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku

W Muzeum Kresów w Lubaczowie, 17 października odbędzie się wernisaż wystawy "Skrojone przeszłością. Wystawa malarstwa i ludowej makatki inspirowana kulturą i modą XIX-wieczną".
Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku

Projekt skupia się na zapisie tradycji Podkarpacia za pomocą sztuki i rzemiosła. Ma na celu propagowanie piękna polskich obrzędów religijnych, obyczajów i tradycji.


Autorką wystawy jest Agnieszka Ciura, której sylwetkę przybliża Starszy Kustosz w dziale edukacji Muzeum Kresów w Lubaczowie, Barbara Kubrak:

POSŁUCHAJ

Do realizacji kompozycji malarskich posłużyły artystce elementy rekonstrukcji kobiecego stroju rzeszowskiego z Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, kostium ludowy stylizowany na modę krakowską oraz stroje stworzone przez autorkę inspirowane ubraniami ludowymi.

W skład wystawy wchodzą nie tylko obrazy malowane na płótnie ale również makatki.

POSŁUCHAJ

Wystawa została przygotowana dzięki projektowi realizowanemu w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego w roku 2021.

W muzeum Kresów w Lubaczowie będzie można ją oglądać w październiku i listopadzie br.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dariusz Fróg 17.11.2023 16:37
Piękne stroje ludowe .

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A