Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 września 2023 21:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Rzeszów. Polski Ład dla rolnictwa

W siedzibie Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie, odbyła się (11.10) konferencja prasowa dotycząca Polskiego Ładu w Rolnictwie.
Rzeszów. Polski Ład dla rolnictwa
Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

Polski Ład to plan gospodarczej odbudowy Polski i przezwyciężenia skutków pandemii. W programie jednym z priorytetów jest większe wsparcie dla rolnictwa oraz inwestycje w rozwój polskiej wsi.

Gospodarstwa rolne stale się modernizują, dlatego należy zapewnić polskim rolnikom opłacalność produkcji. Program zakłada ułatwienia dla sprzedających swoje produkty w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego mówi, Członek Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm RP, Fryderyk Kapinos:

POSŁUCHAJ

Polski Ład zapewni większą opłacalność produkcji oraz ułatwi prowadzenie gospodarstwa i jego rozwój. Rolnictwo jest dla polskiego rządu sprawą priorytetową, podkreśla, Zastępca Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Magdalena Rożek:

POSŁUCHAJ

Polacy mieszkający na wsi i ci mieszkający w mieście muszą mieć równe szanse do realizowania swoich marzeń i ambicji. Ani wieś, ani małe miasta nie mogą być wyludniane i zapuszczane kosztem rozwoju dużych aglomeracji miejskich, podkreśla Poseł na Sejm RP,Teresa Pamuła.

POSŁUCHAJ

Założenia Polskiego Ładu dla rolnictwa obejmują także: przejście na emeryturę rolniczą bez konieczności przekazania gospodarstwa, nowy system ubezpieczeń upraw dla rolników oraz kompleksowy program walki z ASF.

 


 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze