Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 września 2023 21:28
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

W Hrubieszowie powstanie sztuczny zbiornik wodny

Przy ul. Wodnej 26 w Hrubieszowie w poniedziałek (8.11) odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia na rzecz współpracy w zakresie realizacji inwestycji: „Budowa zbiornika wodnego na rzece Huczwa w miejscowości Hrubieszów".
W Hrubieszowie powstanie sztuczny zbiornik wodny

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Lublinie, a Gminą Miejską Hrubieszów. W uroczystości udział wzięli m. innymi: Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych; Grzegorz Tchórzewski, szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów; Lech Sprawka, Wojewoda Lubelski; Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego; Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie; Sergiusz Kieruzel, dyrektor Departamentu Komunikacji i Edukacji Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie; Agnieszka Szymula, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie; Henryk Gmitruczuk, dyrektor Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej PGW Wody Polskie; Marta Majewska, Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Anna Naja, przewodnicząca Rady Miejskiej w Hrubieszowie, Maryla Symczuk, dyrektor Oddziału KSC S.A. Cukrowni Werbkowice.

Celem podpisania porozumienia jest przeciwdziałanie skutkom suszy oraz powodzi, jako działań mających ogromne znaczenie dla ochrony mienia i przyległych gruntów oraz kształtowania zasobów wodnych.


Warto podkreślić, że niedługo oczekiwania mieszkańców Hrubieszowa o budowie krytej pływalni zostaną spełnione, bo prace postępują zgodnie z założonym planem. Ponadto oprócz basenu z myślą o mieszkańcach powstanie kąpielisko, gdzie na rzece Huczwa w upalne dni będzie można spędzić czas wolny.

POSŁUCHAJ

Na ten cel udało się pozyskać Miastu Hrubieszów środki finansowe.
POSŁUCHAJ

Ta inwestycja została wpisana na Zintegrowaną Listę, dzięki czemu miasto w przyszłości będzie mogło starać się o dodatkowe dofinansowanie.
POSŁUCHAJ

Zbiornik wodny z plażą powstanie na terenie należącym do miasta.

POSŁUCHAJ

Hrubieszów słynie z bogatej historii i tradycji. Jest to miasto trzech kultur, gdzie w odległości kilkuset metrów znajdują się trzy świątynie: żydowska, prawosławna i katolicka. Marta Majewska dodała, że włodarze miasta zdając o rozwój regionu postawili na turystów, którzy odwiedzając Hrubieszów będą chcieli tu wracać.

POSŁUCHAJ

Zbiornik wodny na Huczwie powstanie także z myślą o przedsiębiorcach, którzy przy zbiorniku będą mogli zlokalizować swoje punkty gastronomiczne.

POSŁUCHAJ

Opracowanie dokumentacji zagospodarowania terenu opracują Wody Polskie, a na jakim etapie są kolejne prace?

POSŁUCHAJ

Marta Majewska dodała, że możliwość dofinansowania tej inwestycji jest szeroka.
POSŁUCHAJ


Hrubieszowska kryta pływalnia do użytku mieszkańców zostanie oddana w marcu przyszłego roku, a więcej informacji na temat inwestycji w Hrubieszowie usłyszycie Państwo na antenie naszego radia w najbliższą sobotę (13.11) w audycji Miasta Hrubieszów.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze