Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Dzień formacji Zakonu Rycerzy Kolumba

Rycerze Kolumba z naszej diecezji w zamojskiej katedrze przeżywali dziś (13.11) swoje spotkanie formacyjne.
Dzień formacji Zakonu Rycerzy Kolumba

O okolicznościach zorganizowania dnia formacji w Zamościu mówi kapelan zamojskiej Rady Rycerzy Kolumba i proboszcz parafii katedralnej, ks. Robert Strus.

POSŁUCHAJ

Czemu ma służyć tego rodzaju spotkanie? Wyjaśniał to w rozmowie Roman Hawliczek, Asystent Polskiej Rady Stanowej Zakonu Rycerzy Kolumba.

POSŁUCHAJ

Spotkanie rozpoczęło się od adoracji Najświętszego, Sakramentu, następnie w programie znalazła się modlitwa różańcowa i Msza święta. W ostatniej części wygłoszono prelekcję na temat:„Eucharystia w nauczaniu św. Jana Pawła II i bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

POSŁUCHAJ

O swoich wrażeniach ze spotkania powiedział nam Adam Maślany, Wielki Rycerz Rady Zamojskiej.

POSŁUCHAJ

Ks. Robert Strus zauważył, co charakteryzuje zamojską Radę Rycerzy Kolumba.

POSŁUCHAJ

Dodajmy, że spotkania Rycerzy Kolumba w Zamościu odbywają się w parafii katedralnej w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 19.00.

Asystent Polskiej Rady Stanowej Zakonu Rycerzy Kolumba, Roman Hawliczek podkreślał, że Rycerze zrzeszeni w Radach Rycerzy Kolumba na terenie naszej diecezji odznaczają się wybitną działalnością i zasługami.

POSŁUCHAJ

Warto podkreślić, że Rycerze Kolumba są największą męską organizacją katolicką, a jednocześnie największą charytatywną organizacją katolicką na świecie. Zrzesza 2 miliony mężczyzn. W Polsce Rycerzy Kolumba jest około 6,5 tysiąca.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze