Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 września 2023 04:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Muczne. Pierwsze urodziny wieży widokowej

Dokładnie przed rokiem Nadleśnictwo Stuposiany udostępniło dla odwiedzających nową wieżę widokową zlokalizowaną na grzbiecie Jeleniowatego nad Mucznem.
  • Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
Muczne. Pierwsze urodziny wieży widokowej
Autor: Ewelina i Tomasz Baran

Umożliwia ona dalekie obserwacje bieszczadzkich połonin i doliny górnego Sanu. Leśnicy szacują, że w ciągu minionego roku odwiedziło to miejsce około 100 tysięcy turystów.

- Do tej pory Muczne znane było głównie z zagrody pokazowej żubrów i szlaku na Bukowe Berdo, ale od momentu otwarcia wieży wyraźnie zwiększył się ruch turystyczny na grzbiecie Jeleniowatego, a idący na ten punkt widokowy mają okazję być też na Brenzbergu, ważnym dla nas miejscu pamięci narodowej – mówi Ewelina Baran, specjalistka ds. edukacji z Nadleśnictwa Stuposiany. – Mamy też świadomość, że udostępnienie atrakcji w lasach gospodarczych odciąża przeludnione szlaki na połoninach.

Platforma na Jeleniowatem z widokiem, zarówno na polskie, jak i ukraińskie Bieszczady, umiejscowiona jest 32 metry nad ziemią, prowadzi na nią 180 schodów.

- Przez cały ten czas śledziliśmy reakcje turystów, w zdecydowanej większości pozytywne, otrzymaliśmy wiele cennych uwag, setki pytań oraz opinii; za wszystkie serdecznie dziękujemy i oczywiście wykorzystujemy je w swej pracy – dodaje Ewelina Baran.

Rekordy odwiedzających zanotowano też w ekspozycji przyrodniczej przy Centrum Promocji Leśnictwa, coraz chętniej turyści zaglądają do niedawno utworzonego arboretum krzewów rodzimych nad potokiem Muczny, gdzie można odetchnąć po trudach górskiej wędrówki. W tym roku nadleśnictwo zbudowało nowy parking, pozwalający nieco rozładować bardzo duży ruch samochodowy w dolinie.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze