Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Za kilka miesięcy będzie można korzystać z pływalni w Hrubieszowie

Przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żeromskiego w Hrubieszowie budowana jest kryta pływalnia.
Za kilka miesięcy będzie można korzystać z pływalni w Hrubieszowie

Autor: Miasto Hrubieszów

Hrubieszowski basen to najbardziej wyczekiwana inwestycja ponieważ na budowę pływalni mieszkańcy czekali latami. Najbliższe pływalnie znajdują się w Chełmie, Tomasowie Lubelskim i Zamościu, dlatego mieszkańcy Hrubieszowa, aby skorzystać z atrakcji wodnych muszą spędzić około dwóch godzin w samej podróży. Co ważne z basenu będą korzystać nie tylko klienci indywidualni, ale także duże grupy. Dlatego, aby umożliwić dojazd do basenu autokarom wzdłuż ul. Żeromskiego powstało siedemdziesiąt dodatkowych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów, o czym informuje burmistrz miasta Hrubieszów Marta Majewska.

POSŁUCHAJ


Już za trzy miesiące ponieważ w marcu przyszłego roku marzenia o pływalni zostaną spełnione, bo budowa basenu dobiega końca. Aktualnie trwają prace wykończeniowe, które prowadzone są wewnątrz budynku. Warto podkreślić, że kryta pływalnia będzie składała się z dwóch kondygnacji, gdzie będą znajdowały się szatnie, mała gastronomia, pomieszczenia sanitarne i administracyjno – biurowe oraz strefa dla pływających. O atrakcjach wodnych, z których już za kilka miesięcy będą mogli skorzystać mieszkańcy informuje Paweł Wojciechowski, zastępca burmistrza Miasta Hrubieszów.

POSŁUCHAJ


Wykonawca budowy basenu zakończy prace w marcu przyszłego roku, a kiedy mieszkańcy miasta i okolic będą mogli skorzystać z wodnych atrakcji?
POSŁUCHAJ


Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 2 marca 2022 roku. Budowę realizuje przedsiębiorstwo Karpat – Bud Sp. z o.o. Miasto Hrubieszów przeznaczył na budowę krytej pływalni 24 200 250 zł, w tym 7 000 000 zł stanowi dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze