Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Do 19 grudnia trwają zapisy na zimowe „UltraRoztocze”!

Wszyscy biegacze nie mogą się już doczekać kolejnej edycji biegu „UltraRoztocze”, który zaplanowano w dn. 7-8 stycznia w Szczebrzeszynie.
Do 19 grudnia trwają zapisy na zimowe „UltraRoztocze”!

Autor: Tot. UltraRoztocze

Zimowe UltraRoztocze to formuła biegu, którą charakteryzuje niesamowita atmosfera i radość. Trasy wyznaczone są w oddali od otaczającego zgiełku i hałasu, szumu i zapachu jadących samochodów oraz tłumu kibiców. To właśnie wyróżnia dwie edycje letniego i zimowego biegu „UltraRoztocze”, które jak sama nazwa wskazuje organizowane jest cyklicznie w pięknych okolicach Roztocza. Letnie UltraRoztocze wyróżniają: piękne widoki, zapach otaczającej przyrody, szum leśnych drzew i śpiew ptaków. Natomiast zimowa wersja jest nieco bardziej ekstremalna, a trasa wymagająca, bo prowadzi głównie przez wąwozy, leśne dukty i błoto. Jakie trasy przygotowano na zimową, styczniową edycje biegu? Wszyscy zawodnicy będą biegać po jednoznacznie wyznaczonej i oznakowanej pętli pośród najbardziej wąwozowego terenu w Polsce. Zawodnicy z dystansu Ultra pokonują pętle wielokrotnie. Natomiast zawodnicy z dystansu o nazwie „Półmaraton Chrząszcza” pokonają jeden raz pełen dystans składający się z odcinków: „Start – Pętla, Pętla, oraz Pętla – Meta”. Na trasie na spragnionych i głodnych zawodników czekać będą dwa punkty kontrolne oraz bufety – jeden duży wszystkomający (odwiedzany dwukrotnie na 3 i 15 km) oraz drugi dostępny w Kolonii Kawęczyn na 9 km, gdzie dostępne będą tylko płyny. Trzecim dystansem będzie odcinek ph. „Dycha Chrząszcza”. Zawodnicy pokonują trasę ze startu zlokalizowanego w punkcie kontrolnym Kolonia Kawęczyn, skąd pobiegną trasą biegu ultra/półmaraton do mety znajdującej się na płycie rynku w Szczebrzeszynie. Długość trasy to ok. 9 km. Na trasie zlokalizowany będzie jeden bufet wszystkomający na ok. 5 km. Ostatnim dystansem będzie nowa trasa, która dla biegaczy będzie nowością. Będzie to odcinek liczący 28km z Lipowca do Szczebrzeszyna. Poprowadzi przez najgłębsze i najciemniejsze wąwozy jakie tylko można sobie wyobrazić. Na tym odcinku na biegaczy będą czekały dwa punkty odżywcze. Do zapisów na zimową edycję serdecznie zachęca organizator wydarzenia Sławomir Konopka.

POSŁUCHAJ

Niektórzy zawodnicy biegają dla celów zdrowotnych inni dla siebie, a jeszcze inni, po to by stanąć na podium.

POSŁUCHAJ


Podążając słowami przysłowia, że „ruch to zdrowie” organizator „UltraRoztocza” Sławomir Konopka stwierdził, że z aktywności fizycznej jaką jest bieganie wynikają same korzyści.
POSŁUCHAJ


Do wzięcia udziału z zimowej edycji biegu zaprasza zawodnik, który brał już udział w letniej i zimowej edycji wydarzenia


POSŁUCHAJ


Michał Smyka zdradził co urzekło go na Roztoczu.
POSŁUCHAJ

Na każdy dystansie przewidziano limit czasowy, a jak powinni przygotować się biegacze, którzy chcieliby ukończyć dystans 10 km ?

POSŁUCHAJ


Ze względu na zimową pogodę i niską temperaturę trasa poprowadzi przez las, gdzie miejscami będzie bardzo ślisko. Bieg styczniowy jest trudny i wymaga od biegacza bardzo dobrej kondycji fizycznej.
 

POSŁUCHAJ

Sławomir Konopka dodał, że w zimowej edycji biegacze będą mogli pobiec wspólnie ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

POSŁUCHAJ

Zapisy na wszystkie dystanse przyjmowane są do 19.12, natomiast na nowy odcinek 28 km termin został wydłużony i prowadzony jest do 21.12. Bieg ma także charakter charytatywny, dlatego w tym roku zebrane środki finansowe przeznaczone będą na rzecz wsparcia mieszkanki, mieszkańca, lub rodziny z terenu Gminy Szczebrzeszyn.
POSŁUCHAJ

Organizatorzy podjęli decyzję o połączeniu wszystkich Fanpage’y biegów z cyklu Tour de Zbój w jeden, istniejący już Fanpage Ultrajanosika. Pozostałe strony będą aktywne do końca roku, a od 1 stycznia 2022 roku głównym miejscem komunikacji będzie Fanpage Ultrajanosika, który zmieni nazwę na Tour de Zbój. Gdzie prowadzone są zapisy na zimową edycję biegu?

POSŁUCHAJ

Biegaczom najbardziej podoba się organizacja biegu oraz to, że każda z tras jest inna. W styczniu na trasie zawodnicy mogą liczyć na napoje regeneracyjne, słodkości i ciepłe posiłki. Każdy biegacz na linii mety otrzyma imienny medal, który będzie pamiątką, dumą i wspomnieniem na całe życie.


Zapisy na bieg kliknij
 

 
  


 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze