Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 00:52
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Basznia Dolna. Roratnia muzyka gregoriańska wybrzmiała w kościele parafialnym

Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej była organizatorem (18.12) koncertu muzyki gregoriańskiej, który odbył się w ramach Mszy Św. roratniej.
Basznia Dolna. Roratnia muzyka gregoriańska wybrzmiała w kościele parafialnym
Autor: Ks. Mariusz Pastuszak

O wyjątkową oprawę Eucharystii i koncert zadbał Kwartet Wokalny „Tempus”. Zespój jest już znany parafianom z Baszni Dolnej, mówi Proboszcz Parafii, Ksiądz Leszek Bruśniak:

POSŁUCHAJ

Zgromadzeni wierni mogli wysłuchać wyjątkowych pieśni adwentowych, dodaje tenor Kwartetu Wokalnego „Tempus”, Andrzej Borzym:

POSŁUCHAJ

W skład kwartetu wchodzą muzycy: Marta Czarkowska – sopran, Robert Lawaty – kontratenor, Andrzej Borzym – tenor i Leszek Kubiak – baryton, których przed laty połączyła miłość do muzyki.

POSŁUCHAJ

W Baszni Dolnej zaprezentowali między innymi utwory: Missa „Rorate Coeli” i części stałe Mszy Świętej Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, motet Wacława z Szamotuł: „Nunc scio vere”, kolędę staropolską „Magnum nomen Domini” oraz jedyny bożonarodzeniowy utwór Szamotulczyka: „Pochwalmy wszyscy społem”.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A