Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Dane statystyczne 2021 roku na zamojskich drogach

Wspólne działania zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu mają na celu poprawę bezpieczeństwa infrastruktury drogowej w naszym mieście. Analizując dane statystyczne z 2021 roku wiemy, gdzie w Zamościu dochodziło do największej liczby zdarzeń drogowych, a wiec które miejsca są niebezpieczne.
Dane statystyczne 2021 roku na zamojskich drogach

W roku ubiegłym dużą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym Policja odnotowała na rondzie Honorowych Dawców Krwi. Jednak w porównaniu z latami ubiegłymi na tym rondzie zauważalny jest znaczny spadek kolizji, o czy informuje Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Marcin Nowak dodał, że spadek kolizji na tym rondzie zauważalny jest od momentu wprowadzenia nowej organizacji ruchu.


POSŁUCHAJ


Jakie kolejne skrzyżowanie należy uznać za niebezpieczne?
POSŁUCHAJ


W minionym roku znaczna ilość kolizji miała miejsce także na skrzyżowaniu przy zamojskim kinie.

POSŁUCHAJ

Do kolizji w roku ubiegłym dochodziło także na os. Karolówka oraz przy wyjeździe z ulicy Królowej Jadwigi.

POSŁUCHAJ


Aby zwiększyć bezpieczeństwo w mieście w tym roku remontu doczeka się Zachodnia Obwodnica Zamościa na ul. Dzieci Zamojszczyzny, gdzie obecnie zauważalne są utrudnienia w ruchu. Biegnące wzdłuż tej obwodnicy skrzyżowania, gdzie w 2021 roku odnotowano dużą ilość kolizji zostaną przekształcone w ronda o ruchu okrężnym. Co warto podkreślić poziom bezpieczeństwa na zamojskich drogach jest odczuwalny, zwłaszcza przez niechronionych uczestników ruchu. Dowodem na wzrost bezpieczeństwa pieszych są dane statystyczne, które ukazują, że w 2021 roku nie odnotowano zdarzeń śmiertelnych z udziałem pieszych.

POSŁUCHAJ

Bezpieczeństwo pieszych zwiększane jest m.in. przez doświetlanie oznakowanych przejść dla pieszych czy wyposażanie przejść w dodatkowe elementy świetlne typu kocie oczka. Są to nowoczesne przejścia, które znajdują się m.in przy Szkole Podstawowej Nr 4 oraz przy Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze