Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Specjalna ankieta synodalna także on-line

„Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” – pod tym hasłem trwa XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Przypomnijmy, że obecnie odbywa się etap diecezjalny synodu.
Specjalna ankieta synodalna także on-line

Jak tłumaczył na antenie Katolickiego Radia Zamość pasterz naszej diecezji ks. bp Marian Rojek, poprzednie synody różniły się od obecnego.

POSŁUCHAJ

Ksiądz Biskup zwraca uwagę, że trwający synod, zaproponowany przez papieża Franciszka, ma inną drogę.
POSŁUCHAJ

Koordynator prac synodalnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. dr Sławomir Korona zaprasza wiernych do włączenia się w poświęcone synodowi obrady grup parafialnych. Zachęca także do wypełnienia ankiet online, dostępnych na stronie www.diecezja.zamojskolubaczowska.pl, z których jedna skierowana jest szczególnie do osób młodych, a druga do wszystkich innych ludzi dobrej woli. Wszelkie inspiracje, pomysły, refleksje i komentarze można również przesyłać na specjalny adres mailowy: [email protected].
POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, że materiały pomocne podczas obrad parafialnych, dekanalnych i ponadparafialnych grup synodalnych dostępne są na stronie internetowej naszej diecezji w zakładce „Instytucje”. Tymczasem na stronie internetowej Katolickiego Radia Zamość w zakładce „Najnowsze audycje” mogą Państwo usłyszeć rozmowę z pasterzem naszej diecezji ks. bp Marianem Rojkiem i diecezjalnym koordynatorem synodalnym ks. Sławomirem Koroną.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”