Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Podsumowanie udziału Moniki Skinder XXIV ZIO Pekin 2022

Zakończyły się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, w których debiutowała Monika Skinder. 20 - letnia zawodniczka MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, która jeszcze w poprzednim sezonie była juniorką. Jako jedyny zawodnik z Lubelszczyzny reprezentowała Polskę w Igrzyskach.
  • Źródło: Materiał nadesłany
Podsumowanie udziału Moniki Skinder XXIV ZIO Pekin 2022

Udział w XXIV ZIO swoim patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Zawody XXIV ZIO dla Moniki Skinder ostatecznie były udane, choć podczas zawodów nie zbliżyła się do swoich najlepszych wyników osiąganych podczas tegorocznych startów w początkowych zawodach Pucharu Świata /Ruka, Davos, Drezno /. Trzeba w tej ocenie wziąć pod uwagę sytuację, która dotknęła Monikę w okresie poświątecznym Na początku stycznia Monika zachorowała na covid-19, nie wystartowała Tour de Ski 2021/22, co zapewne rzutowało na jej ostateczną formę ZIO – Pekin 2022. Oczekiwania zawodniczki jak i środowiska biegów narciarskich były na pewno wyższe . Zgodnie z przewidywaniami, najlepszy wynik osiągnęła wspólnie z Izą Marcisz w team sprincie i niewiele zabrakło do 8 miejsca dającego możliwość uzyskania stypendium ministerialnego. Ostatecznie po wywalczeniu awansu do finału konkurencji nasz ,,Team” Monika Skinder i Izabela Marcisz wywalczył 9 miejsce. Był to najwyższy rezultat sportowy uzyskany przez zawodników biegów narciarskich w Pekinie. Wynik ten został j zauważony i doceniony w mediach, Polskim Związku Narciarskim. Monika swój udział na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich zaczęła od 42 miejsca w sprincie techniką dowolną. Kolejny start, to bieg na 10 km stylem klasycznym na trasach olimpijskich w Zhangjiakou, podczas którego zajęła 49 miejsce.

Bezpośrednio z Pekinu Monika Skinder / U-23 – młodzieżowiec / udała się do Norwegii / Lygna / - biegi U-23 – 10 km klasykiem 24.02.2022 i U-23 – sprint w dniu 26.02 , gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów /od 28 lutego do 6 marca 2022 roku / .

Monika Skinder jest dwukrotną medalistką MSJ sprincie - w 2019 roku srebro w Vuokatti i 2021 złoto w Lahti.

Przed zawodniczką też starty w zawodach Pucharu Świata w Skandynawii : Lahti / FINLANDIA/ -26-27.02.2022, Drammen / NORWEGIA / 3.03.2022 i Falun / Szwecja / -11-13.03.2022 roku/.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa